Fällbord, allmoge, 1800-tal
Fällbord, allmoge, 1800-tal
Final bid4,000 SEK
Est2,500 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Satsbord 3 delar, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Stolar 4+2, 1950/60-tal
Stolar 4+2, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Lampbord ett par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Bokhylla i fem sektioner, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Cafébord, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, Arne Wahl Iversen för IKEA, 1960-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, Thomas Harlev, Farstrup Möbler, Danmark
Final bid2,600 SEK
Est1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
Kista, allmoge, Skåne, daterad 1855
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsstolar med karm ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Skärmvägg 2 delar, Tom Dixon, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, 1900-talet slut
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, modell "EJ 20", Jörgen Gammelgaard, Danmark
Final bid500 SEK
Est3,000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Salongsbord, 1930/40-tal
Salongsbord, 1930/40-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Salskåp, renässansstil, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Byrå med spegel, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första hälft
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1813
Kista, allmoge, daterad 1813
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffa med fotpall, Howardmodell, Englesson, 2000-tal
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
Möblemang 3 delar, "Harding", Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, gustavianskt stil, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, Karl Erik Ekselius för JOC; Vetlanda
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, gustaviansk stil, daterad år 2000
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, "Condor", Fredrik Schriever-Abeln, 1960/70-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Viksskärm, tidigt 1900-tal
Viksskärm, tidigt 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Skåp ett par, Kina, 1900-tal
Skåp ett par, Kina, 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,000 SEK
Utdragssoffa, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Stol, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
Matsalsmöblemang 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Bänk, renässansstil, 18/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Rottingmöbel 5 delar, Gervasoni, Italien
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK