Lowest lot number
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
343
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Farmor"; Carl Malmsten
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Lilla Sällskapet", Carl Malmsten
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 5st, sengustavianska, 1800-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Bord, troligen Roland Wilhelmsson, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 8st, gustavianska, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Golvur, Bornholmsur, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Bokskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Bergère, Louis XVI stil, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, directoire, Frankrike, 1800-talets början
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Biblioteksstege, 1900-tal
Final bid2,700 SEK
Est1,500 SEK
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, "Asserbo", Börge Mogensen för Karl Andersson & Söner
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, Carl Malmsten för Waggeryds Möbelfabrik
Final bid4,400 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, senbarockstil, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, 1950-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, empire, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, renässansstil, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Stol, allmoge, Järvsö, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, gustaviansk, allmoge, 1800-tal
Final bid2,700 SEK
Est4,000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Konsert", Carl Malmsten
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 5st samt karmstol, senbarock, 1700-tal
Final bid2,500 SEK
Est3,000 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK