Taburetter 2st, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, "Servus", Poul Volther för Gemla
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Biblioteksstege, 18/1900-tal
Biblioteksstege, 18/1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
Barstolar 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, Skåne, daterad 1849
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Golvur, allmoge, Dalarna, daterat 1827
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Karmstol, England, 1800-tal
Karmstol, England, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slagbord, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Lampbord, 1800-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Bord, Asien, 1900-tal
Bord, Asien, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, Sunfun
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sängram, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Väskställ, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, "Undantaget", Carl Malmsten
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
Pall, "Visingsö", Carl Malmsten för Karl Andersson & Söner
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Pelarbord, "Båstad", Carl Malmsten
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1796
Kista, allmoge, daterad 1796
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, "La Concha", Björn Wiinblad & Brita Drewsen för OPE Möbler
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Kanape, rokokostil, 1900-tal
Kanape, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, Asien, 1900-tal
Skåp, Asien, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Regissörstolar ett par, "MK16", Mogens Koch, Danmark
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
464
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Motocykel, Honda, XL650V, 2001
Final bid21,000 SEK
Est20,000 SEK
Soffa, 1800-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord 2st, jugend, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, 1900-talets slut
Slagbord, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bänk, rokokostil, 1900-talets början
469
Final bid2,900 SEK
Est800 SEK
Fällbord, 1800-tal
470
Fällbord, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffa, "Oxford", DUX, 1900-talets andra hälft
471
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
472
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, rokokostil, 1900-tal
473
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj, "Eva", Pethrus Lindlöf, Lammhult, 1900-talets andra hälft
474
Final bid2,100 SEK
Est3,000 SEK
Skåp, 1800-tal
475
Skåp, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Tresitssoffa, modell 703, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
476
Final bid5,400 SEK
Est2,000 SEK
477
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Kontorsstol, 1900-talets slut
478
Kontorsstol, 1900-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, Contenta, 1960-tal
479
Bokhylla, Contenta, 1960-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Klädskåp, Frankrike, Louis XV stil, 1800-tal
480
Final bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-tal
481
Skänkskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
482
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK