Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Ytterfoder med underfat ett par, Reijmyre
Slutpris500 SEK
Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Slutpris4 800 SEK
Handknuten matta, Täbriz
Handknuten matta, Täbriz
Slutpris1 100 SEK
Ivar Morsing (1919-2009)
Ivar Morsing (1919-2009)
Slutpris1 600 SEK
Seth Roland Martin
Seth Roland Martin
Slutpris200 SEK
Figurin, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris300 SEK
Pistolhölster, USA, 1900-tal
Pistolhölster, USA, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris900 SEK
Kaffeservsidelar, "Maria", Rosenthal
Slutpris200 SEK
Hans Lindberg
Hans Lindberg
Slutpris300 SEK
Slutpris4 400 SEK
Skulptur, Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris500 SEK
Jardiniere, Bavaria, Tyskland
Jardiniere, Bavaria, Tyskland
Slutpris200 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Slutpris900 SEK
Ringar 3st i 23k
Ringar 3st i 23k
Slutpris8 400 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Waterking
Slutpris1 200 SEK
Ring i hårarbete i 18k guld, 1879
Slutpris700 SEK
Mat-, kaffe- och teservisdelar, mestadels Karlskrona, Percy
Slutpris600 SEK
Bordslampor ett par, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Balja, 1800-tal
Balja, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Vas, Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Bålskål med slev och underfat
Bålskål med slev och underfat
Slutpris300 SEK
Utställningsaffischer 2st, Andy Warhol
Slutpris1 700 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Smycken 6 delar, 18k
Slutpris3 200 SEK
Röllakanmatta, monogramsignerad PK
Slutpris700 SEK
Ulla Carlson
Ulla Carlson
Slutpris600 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Slutpris4 000 SEK
Speglar 2st, 18/1900-tal
Speglar 2st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Fajans 3 delar, 17/1800-tal
Fajans 3 delar, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
TT-Loppet Hedemora
TT-Loppet Hedemora
Slutpris300 SEK
Affisch, "Cervinia Breuil Valle D'Aosta", 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Korgstol, 1900-tal
Korgstol, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Leksaker 3 delar
Leksaker 3 delar
Slutpris900 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Allmogetextilier 2 delar
1267
Allmogetextilier 2 delar
Slutpris3 400 SEK
Konst 4 delar
Konst 4 delar
Slutpris400 SEK
Vägghängare 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Silver 15 delar
1270
Silver 15 delar
Slutpris700 SEK
Glas 10 delar, 18/1900-tal
1271
Glas 10 delar, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Dockor 2st
1272
Dockor 2st
Slutpris900 SEK
Broderi, 1800-tal
1273
Broderi, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Barometer, W.Watkins, St.James, London, 1800-tal
1274
Slutpris100 SEK
Slutpris600 SEK
Silver 7 delar
1276
Silver 7 delar
Slutpris600 SEK