Kuverttallrikar 12st, Thomas, Bavaria
Slutpris1 200 SEK
Syltkrukor 3st, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Asiatiskt porslin 6 delar
Asiatiskt porslin 6 delar
Slutpris2 700 SEK
Cocktailglas 12st, C.G.Hallberg, Stockholm
Slutpris500 SEK
Tumvantar ett par, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 300 SEK
Figurin, Kaija Arrikka, Finland
1331
Slutpris500 SEK
Ytterfoder, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Spegel, Aksel Kjersgaard, Danmark
Slutpris700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Nicholas Hondrogen (1952-2007)
SlutprisInga bud
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
Slutpris100 SEK
Poul Nielsen
Poul Nielsen
Slutpris200 SEK
Tenn 7 delar
Tenn 7 delar
Slutpris600 SEK
Kandelabrar 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
1341
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
Slutpris400 SEK
Träskurna figurer 2st
1342
Träskurna figurer 2st
Slutpris400 SEK
Örhängen 8st, 18k
1343
Örhängen 8st, 18k
Slutpris1 600 SEK
Björn Julin (1902-1971)
1344
Björn Julin (1902-1971)
Slutpris500 SEK
Slutpris500 SEK
Göran Brunius (1911-2006)
Göran Brunius (1911-2006)
Slutpris400 SEK
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl
Slutpris300 SEK
Lenka Jonesson
Lenka Jonesson
Slutpris300 SEK
Peter Freudenthal (f.1938)
Peter Freudenthal (f.1938)
Slutpris400 SEK
Mette Björnberg
Mette Björnberg
Slutpris600 SEK
Lennart Nyström (f.1944)
Lennart Nyström (f.1944)
Slutpris400 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
Madeleine Pyk (f.1934)
Slutpris500 SEK
Jan Naliwajko (f.1938)
Jan Naliwajko (f.1938)
Slutpris400 SEK
Maya Eizin Öijer
Maya Eizin Öijer
Slutpris1 500 SEK
Ulf Lundqvist
Ulf Lundqvist
Slutpris600 SEK
Bertil Öhlund
Bertil Öhlund
Slutpris100 SEK
Danka Jaworska (f.1951)
Danka Jaworska (f.1951)
SlutprisInga bud
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Bordslampa, Tiffany-stil, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Tenn 3 delar, GAB, Stockholm, bl.a. 1934
Slutpris500 SEK
Vas, daterad 1931
Vas, daterad 1931
Slutpris400 SEK
Teservisdelar, "Grand", Arthur Percy för Gefle
1362
Slutpris500 SEK
Telefonenhet, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Stormhatt, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Lanternor ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Plastmattor 2st, Papelina
Plastmattor 2st, Papelina
Slutpris500 SEK
1377
SlutprisInga bud
J.Callenberg
J.Callenberg
Slutpris600 SEK
Leksaker 7 delar
Leksaker 7 delar
Slutpris1 000 SEK
Telefonväxel, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Fickur 2st samt fickursfodral, silver
Slutpris900 SEK
Victor Friedman
Victor Friedman
Slutpris400 SEK