Porslin 3 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Slutpris13 500 SEK
Glasservis, "Elisabeth", Ingeborg Lundin för Orrefors
Slutpris400 SEK
1141
Slutpris8 200 SEK
Slutpris1 900 SEK
Anders Appelqvist
1143
Anders Appelqvist
Slutpris500 SEK
Danka Jaworska (f.1951)
1144
Danka Jaworska (f.1951)
Slutpris100 SEK
Buljongkoppar med fat 6st, Masons, England
1145
Slutpris400 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1950/60-tal
1147
Slutpris2 600 SEK
Sängar ett par, Hästens
1148
Sängar ett par, Hästens
Slutpris13 500 SEK
Sixten Fager
1149
Sixten Fager
Slutpris100 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Slutpris600 SEK
1152
Slutpris500 SEK
1153
Slutpris600 SEK
1154
Slutpris600 SEK
Sköld, Afrika
1155
Sköld, Afrika
Slutpris1 000 SEK
Glas 8st, dekor efter Jenny Nyström
1156
Slutpris800 SEK
Ordensflagga, 1800-tal
1157
Ordensflagga, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Damarmbandsur, Certina, 14k, armband i 18k
1158
Slutpris2 000 SEK
Albert Engström (1869-1940)
1159
Albert Engström (1869-1940)
Slutpris300 SEK
Armring i silver, 1800-tal
1160
Armring i silver, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Damarmbandsur, Omega, De Ville
1161
Slutpris700 SEK
Fickur 3st, silver
1162
Fickur 3st, silver
Slutpris1 400 SEK
Skrin 2st, silver, 1900-talets första hälft
1163
Slutpris1 500 SEK
Smycken 3 delar, 18k
1164
Smycken 3 delar, 18k
Slutpris4 000 SEK
Dekorknoppar ett par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Skålfat, 1900-tal
1166
Skålfat, 1900-tal
Slutpris600 SEK
1167
Slutpris700 SEK
Snusdosor 6st, bl.a. 18/1900-tal
1168
Slutpris500 SEK
Slutpris300 SEK
Bok, "Suecia Antiqua et Hodierna", tryckt 1856
1170
Slutpris400 SEK
Bordslampa, 1900-talets slut
Bordslampa, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Barograf, Frankrike, 1900-talets första hälft
1176
Slutpris1 100 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Slutpris2 500 SEK
Slutpris800 SEK
Smycken 7 delar, silver
1179
Smycken 7 delar, silver
Slutpris800 SEK
Lampskärmar 2st, Jobs, Leksand
Slutpris400 SEK
Dräktbrosch i silver, Victor Jansson
Slutpris1 500 SEK
Kopparstick, Jean-Joseph Balechou, daterat 1743
Slutpris500 SEK
Fickur 2st, silver
1184
Fickur 2st, silver
Slutpris600 SEK
Golvlampa, GK typ 921, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Nickedockor 2st, bl.a. Herwi
Nickedockor 2st, bl.a. Herwi
Slutpris300 SEK
Figuriner 2st, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris700 SEK
Servisdelar, "Sanssouci", Rosenthal
Slutpris1 300 SEK
Sportprogram 6st
Sportprogram 6st
Slutpris800 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Glas 6st, "Mine", Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Slutpris800 SEK
Ytterfoder 6st, "Suvi", Arabia, Finland
Slutpris600 SEK