943
Slutpris2 300 SEK
Serveringskanna, Gustafsberg, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Schatull 2st, 1800-tal
945
Schatull 2st, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Kelimmatta
Kelimmatta
Slutpris500 SEK
Louise Fenger-Krog
Louise Fenger-Krog
Slutpris900 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Bestick 18 delar, "Triad", Sigvard Bernadotte
Slutpris400 SEK
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Silversmycke 3 delar
Silversmycke 3 delar
Slutpris600 SEK
Kaffeservis, "Sanssouci", Rosenthal
Slutpris2 200 SEK
Charkuteriställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Bordsplateau, 1900-tal
Bordsplateau, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Glas 6st, "Strikt", Bengt Orup för Johansfors
Slutpris800 SEK
Granatsmycken 6 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Hans Gehringer
Hans Gehringer
Slutpris700 SEK
Okänd konstnär, daterad 1912
Okänd konstnär, daterad 1912
Slutpris100 SEK
Porslin 3 delar, Kina
Porslin 3 delar, Kina
Slutpris5 200 SEK
Guldringar 2st
Guldringar 2st
Slutpris2 300 SEK
Mikroskop, Ernst Leitz, Wetzlar
Slutpris1 100 SEK
Muggar 2st, bl.a. Staffordshire, England
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
Kaffekoppar med fat 12st, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris1 600 SEK
Ardy Strüwer (f.1939)
Ardy Strüwer (f.1939)
Slutpris400 SEK
Silversmycken 5 delar
Silversmycken 5 delar
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Bronssmycken 3 delar, Kalevala, Finland
Slutpris700 SEK
Kaffeservisdelar, "Anemone", Berit Ternell för UE-Gefle
Slutpris1 100 SEK
Vinglas 10st, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Bergsmansyxa/käpp, Nils Fridh
Bergsmansyxa/käpp, Nils Fridh
Slutpris600 SEK
Bordslampa, Boréns, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Utagawa Kunisada
Utagawa Kunisada
Slutpris400 SEK
Sytrådsmonter, Gütermanns, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Cocktailset 7 delar, Reijmyre
Cocktailset 7 delar, Reijmyre
Slutpris200 SEK
Tekoppar med fat 12st, Japan
Tekoppar med fat 12st, Japan
Slutpris300 SEK
Vitvinsglas 9st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Etagehyllor ett par, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Etagehylla, omkring år 1900
Etagehylla, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Syvagn, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Byrå med skrivinredning, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Sängram, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Stolar 4+1, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Spegel med konsolbord, senempire, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Stolar 4st, Windsormodell, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 000 SEK
Hurtsskrivbord, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Byrå, rokokostil, Rydéns Möbler, Nybro, 1900-tal
Slutpris400 SEK