Halsband 2st, 18k
Halsband 2st, 18k
Slutpris3 400 SEK
Léon Bartholomé (1865-1952)
Léon Bartholomé (1865-1952)
Slutpris400 SEK
Armband i silver
Armband i silver
Slutpris700 SEK
Spegel, rokokostil, 1800-talets senare del
Slutpris3 600 SEK
Servisdelar 2st, "Eden", Rörstrand
898
Slutpris800 SEK
Kaffeskedar 17st, silver, "Jämtlandsskeden"
Slutpris800 SEK
Oljelampor ett par, Danmark, 1900-talets andra hälft
900
Slutpris300 SEK
Terrin med lock, Nordiska Juvelaktiebolaget, 1937
901
Slutpris100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Gustaf Lunnevad
903
Gustaf Lunnevad
Slutpris400 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Eldhundar ett par, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Jardiniere, 1800-talets slut
905
Jardiniere, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Tallrikar 10st, Japan
906
Tallrikar 10st, Japan
Slutpris1 300 SEK
Takkrona, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Ikon, 1900-tal
Ikon, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
909
Slutpris3 200 SEK
Kaffeservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
910
Slutpris1 200 SEK
Teservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
Blomlåda, 1800-tal
912
Blomlåda, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Käppställ, 1900-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Jardiniere, modern tillverkning
914
Slutpris400 SEK
Glasservis, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Glasservisdelar, Christineholm/Fyrklövern
Slutpris300 SEK
Tallrikar 22st, "Arter i fara", Paul Hoff för Rörstrand/Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Champagnekylare, Laurent-Perrier, Stellinox, Frankrike
Slutpris500 SEK
Eric Cederberg
Eric Cederberg
Slutpris900 SEK
Märtha Knöös
Märtha Knöös
Slutpris500 SEK
Ludvik Mörk (f.1982)
Ludvik Mörk (f.1982)
Slutpris200 SEK
Olle Bonniér (1925-2016)
Olle Bonniér (1925-2016)
Slutpris1 800 SEK
Tage Hedqvist (1909-1997
924
Tage Hedqvist (1909-1997
Slutpris400 SEK
Monique Grecke Sjöberg
925
Monique Grecke Sjöberg
Slutpris400 SEK
Slutpris400 SEK
927
Slutpris400 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
928
Slutpris400 SEK
929
Slutpris800 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Vinglas 15st, remmarmodell
Vinglas 15st, remmarmodell
Slutpris1 000 SEK
Matservisdelar, Diamondstone, Italien
Slutpris300 SEK
Servisdelar, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte för Bing & Gröndahl
Slutpris600 SEK
Berta Hansson (1910-1994)
Berta Hansson (1910-1994)
Slutpris700 SEK
Slutpris400 SEK
Ytterfoder med underfat, Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Fotpall, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris1 700 SEK
Champagneglas 16st, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
939
Slutpris1 000 SEK
Rökskåp, daterat 1910
Rökskåp, daterat 1910
Slutpris1 600 SEK
Textilt handtryck, "Tistlar", Dagmar Lodén
Slutpris1 200 SEK
Figurin, Portugal, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK