Porslin 8 delar
Porslin 8 delar
Slutpris200 SEK
Parti silversmycken
Parti silversmycken
Slutpris800 SEK
Bordslampor ett par, Bell, Danmark
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, Gustavsberg
Matservisdelar, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Apoteksil, tidigt 1900-tal
Apoteksil, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Taklampa, Bergboms 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Gryta med lock, 1800-tal
Gryta med lock, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Taklampa, troligen Fritz Kurz för Orrefors, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Eldhundar 2 par, 1900-tal
Eldhundar 2 par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Ljusstakar 4+2, 1900-tal
Ljusstakar 4+2, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Skål, Mona Morales Schildt för Kosta
Slutpris100 SEK
Ruth Sjögren
Ruth Sjögren
Slutpris300 SEK
Slutpris200 SEK
Moccaskedar 10st, silver, Norge
Slutpris400 SEK
Elise Bergman
Elise Bergman
Slutpris300 SEK
John Bauer, efter
John Bauer, efter
Slutpris1 200 SEK
Axel Olsson
Axel Olsson
Slutpris1 500 SEK
Etagehylla, 1900-tal
Etagehylla, 1900-tal
Slutpris400 SEK
TV, Sony, Bravia, X90B, 55"
TV, Sony, Bravia, X90B, 55"
Slutpris2 700 SEK
Slutpris800 SEK
Parti silversmycken
Parti silversmycken
Slutpris1 000 SEK
Parti silversmycken
Parti silversmycken
Slutpris900 SEK
Smyckesskrin 2st, bl.a. Erhardt & Söhne
Slutpris800 SEK
Plafondlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Tvättservis 5 delar, Tyskland, jugend
Slutpris100 SEK
Handdukar i linne 6st
Handdukar i linne 6st
Slutpris300 SEK
Syltkrukor 5st, Rörstrand samt Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Porslin 14 delar, daterat 1973
Slutpris100 SEK
Bordslampa, "Amerika", Texa
Bordslampa, "Amerika", Texa
Slutpris1 000 SEK
Skålfat, Carl Harry Stålhane för Rörstrand
Slutpris500 SEK
Leksaksbilar 10st
Leksaksbilar 10st
Slutpris500 SEK
Parti bestick, mestadels 1960-tal
Slutpris400 SEK
Bordslampor ett par, Nordiska Kompaniet
Slutpris600 SEK
Ytterfoder 6st
Ytterfoder 6st
Slutpris500 SEK
Ytterfoder 12st
Ytterfoder 12st
Slutpris500 SEK
Kjell Sörensen-Ringi (1939-2010)
SlutprisInga bud
Johan Leksell
Johan Leksell
Slutpris400 SEK
Blombänk, 1950/60-tal
Blombänk, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Skomakarredskap, Eudora II, 1900-talets första del
Slutpris100 SEK
Handknuten matta, Ghom
Handknuten matta, Ghom
Slutpris500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Dalahästar och dalatuppar 4 delar, bl.a. John Gudmunds
Slutpris1 200 SEK
Båtpropeller, Michigan
Båtpropeller, Michigan
Slutpris300 SEK
Dockor 2st
Dockor 2st
Slutpris800 SEK
Mask, Kpelie, Afrika
Mask, Kpelie, Afrika
Slutpris500 SEK
Parti kameradetaljer
Parti kameradetaljer
Slutpris300 SEK
Erik Larsen
Erik Larsen
Slutpris100 SEK
Paul Kastrup (1910-1987)
Paul Kastrup (1910-1987)
Slutpris400 SEK