Henri-Georges Bréard
Henri-Georges Bréard
Slutpris600 SEK
1665
Slutpris3 200 SEK
Bestickservisdelar, Christiania, Norge
1666
Slutpris300 SEK
Mapp med båtskissar
1667
Mapp med båtskissar
Slutpris300 SEK
Gardinstänger ett par, 18/1900-tal
1668
Slutpris600 SEK
Kelimmatta
1669
Kelimmatta
Slutpris1 600 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
1670
Bord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Kubbstol, 1900-tal
1671
Kubbstol, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Bord, rokokostil, 1900-talets början
1672
Slutpris300 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
1673
Slutpris600 SEK
Fasadlampor 2st, 1900-talets första hälft
1674
Slutpris1 400 SEK
Vas, Carl Harry Stålhane för Rörstrand
1675
Slutpris500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, Danmark
1676
Slutpris400 SEK
1677
Slutpris200 SEK
Skolplansch, 1900-talets första hälft
1678
Slutpris400 SEK
1679
SlutprisInga bud
1680
Slutpris700 SEK
Sidobord, Alberts Tibro, 1950-tal
1681
Slutpris800 SEK
Glas 4 delar, Kosta Boda samt Orrefors
1682
Slutpris100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
1683
Bengt Landin (f.1933)
Slutpris100 SEK
Vaser 3st, Trelleborgs Glasbruk
1684
Slutpris500 SEK
Parti LP-skivor
1685
Parti LP-skivor
Slutpris1 500 SEK
1687
Slutpris400 SEK
Grafiskt blad, "Die Nilpferdjagd", 1800-talets slut
1688
Slutpris200 SEK
Grafiskt blad, "Brunns Bal", efter Hjalmar Mörner, daterat 1830
1689
Slutpris100 SEK
Litografiskt blad, "Konst- och industriutställningen i Stockholm 1897"
1690
Slutpris200 SEK
Kaffeservisdelar, "Vinranka", Hackefors
Slutpris100 SEK
Ljusstakar ett par, Verrieres de Scailmont, Belgien, 18/1900-tal
1692
Slutpris300 SEK
Porslin 4 delar, 1900-tal
1693
Porslin 4 delar, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Dalmålning, 1900-talets första hälft
1694
Slutpris200 SEK
Mörksuggor 3st
Mörksuggor 3st
Slutpris500 SEK
Avvägningsinstrument, Wild Heerbrugg, Schweiz
1696
Slutpris1 100 SEK
Snöslunga, Al-Ko Snow Line 620 EL II
Slutpris6 800 SEK
Kuverttallrik i silver, 1900-tal
1698
Slutpris1 900 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Slutpris1 100 SEK
Planscher 27st, 1900-talets första hälft
Slutpris3 600 SEK
Notställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Dessertglas 12st, Eda Glasbruk
Slutpris400 SEK
Keramik 7 delar
Keramik 7 delar
Slutpris400 SEK
Parti 11 delar
Parti 11 delar
Slutpris400 SEK
Pendelur, empirestil, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, Ystad Metall, barockstil, 1900-tal
1706
Slutpris500 SEK
Tågset 4st, Märklin
1707
Tågset 4st, Märklin
Slutpris800 SEK
Carl Richard Budo Karlsson (1866-1943)
1708
Slutpris400 SEK
Matservisdelar, "In Blue", Rörstrand
1709
Slutpris400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Figuriner 6st
Figuriner 6st
Slutpris300 SEK
Eugène Béjot (1867–1931)
Eugène Béjot (1867–1931)
Slutpris600 SEK