Kniv- och bestickuppsättning, "Exodus collection"
Slutpris600 SEK
Väggur, 18/1900-tal
Väggur, 18/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Ljuslyktor 7st, Orrefors samt Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Bestickservisdelar, "Chippendale", GAB
Slutpris500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Hink, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Klädhängare 5st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Parti pipor
Parti pipor
Slutpris1 500 SEK
Parti dukar och servetter i linne
Slutpris400 SEK
Fåtölj, "Läckö", Inger Thillmark
Slutpris800 SEK
Trummor ett par, Afrika
Trummor ett par, Afrika
Slutpris400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Broderi, 1800-tal
Broderi, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Fågelbur, 2000-tal
Fågelbur, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Städ med tillbehör
1727
Städ med tillbehör
Slutpris400 SEK
Parti 12 delar
1728
Parti 12 delar
Slutpris1 000 SEK
Slutpris200 SEK
1730
Slutpris1 000 SEK
Kaffeservis 3 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
Bengt Landin (f.1933)
Slutpris800 SEK
Slutpris400 SEK
Golvlampa, Pagos, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Handknuten matta, Afghan
1738
Handknuten matta, Afghan
Slutpris400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-tal
Bordslampor 2st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
1740
Bengt Landin (f.1933)
Slutpris200 SEK
Bengt Landin (f.1933)
Bengt Landin (f.1933)
Slutpris400 SEK
Anders Fogelin (1933-1982)
1742
Anders Fogelin (1933-1982)
Slutpris200 SEK
Axel Salto (1889–1961)
Axel Salto (1889–1961)
Slutpris1 100 SEK
Birgit Ståhl-Nyberg
Birgit Ståhl-Nyberg
Slutpris1 400 SEK
Tamburmajor, IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1746
Slutpris600 SEK
Byrå, 1950/60-tal
1747
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Xavier Amiama
Xavier Amiama
Slutpris100 SEK
Hylla, 1900-tal
1756
Hylla, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Kristall 7 delar
1757
Kristall 7 delar
Slutpris100 SEK
Bordslampa, daterad 1989
1758
Bordslampa, daterad 1989
Slutpris200 SEK
Parti medaljer och mynt, flertalet i silver
1759
Slutpris1 300 SEK
Bestickservisdelar, nysilver, "Rådhus"
Slutpris500 SEK
Servisdelar, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris300 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Parti glas och keramik
Parti glas och keramik
Slutpris300 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Slutpris100 SEK
Vinglas 12st, remmarmodell
1766
Vinglas 12st, remmarmodell
Slutpris700 SEK
Koppar 4 delar, bl.a. 1800-tal
1767
Slutpris400 SEK
Dalahästar 7st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
1768
Slutpris300 SEK
Parti 11 delar
1769
Parti 11 delar
Slutpris500 SEK
Glas 11 delar
Glas 11 delar
Slutpris400 SEK