Anders Fredrik Skjöldebrand (1757-1834)
1419
Slutpris2 900 SEK
Dalmålning, 1900-tal
1420
Dalmålning, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Spegel, empire, 1800-tal
1421
Spegel, empire, 1800-tal
Slutpris200 SEK
1434
Slutpris3 400 SEK
Höftskynke med bälte, Kenya
Höftskynke med bälte, Kenya
Slutpris200 SEK
Trädgårdsurna i brons, 1900-tal
Slutpris800 SEK
1437
Slutpris500 SEK
Bordslampa, Japan, tidigt 1900-tal
1438
Slutpris300 SEK
Staffan Snidare (f.1939)
1439
Staffan Snidare (f.1939)
Slutpris600 SEK
Båtkompass, AB Lyth, Stockholm
Slutpris100 SEK
Pardörrar, 1800-tal
Pardörrar, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Herrarmbandsur, Swatch Irony
1446
Herrarmbandsur, Swatch Irony
Slutpris300 SEK
1447
Slutpris400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Mässing 18 delar, Skultuna
1449
Mässing 18 delar, Skultuna
Slutpris2 000 SEK
Rolf Mellström
1450
Rolf Mellström
Slutpris100 SEK
Nora Samson-Himmelstjerna
Nora Samson-Himmelstjerna
Slutpris100 SEK
Skålfat, mellanöstern, 1800-tal
1452
Slutpris400 SEK
Häften 4st, Kina
Häften 4st, Kina
Slutpris300 SEK
Olof Tränk (f.1947)
Olof Tränk (f.1947)
Slutpris300 SEK
Karl Gunnar Svensson
Karl Gunnar Svensson
Slutpris300 SEK
Puderdosa, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Knivar 4st
1457
Knivar 4st
Slutpris400 SEK
Lampkupor ett par, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Kryddskåp, 1930/40-tal
1459
Kryddskåp, 1930/40-tal
Slutpris600 SEK
Skål med underfat, Orrefors, daterad 1924
1460
Slutpris600 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
1461
Slutpris500 SEK
1462
Slutpris800 SEK
Konst 2 delar
Konst 2 delar
Slutpris600 SEK
Silversmycken 6 delar
1464
Silversmycken 6 delar
Slutpris1 100 SEK
Glashuv, 1900-talets början
1465
Glashuv, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Skålfat, NIls Kähler för Herman Kähler, Danmark
1467
Slutpris100 SEK
Slutpris300 SEK
Skulptur, Laurel Bursch, 1999
Skulptur, Laurel Bursch, 1999
Slutpris300 SEK
Kruthorn 6 delar, 1800-tal
Kruthorn 6 delar, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Curt Hamne (f.1943)
Curt Hamne (f.1943)
Slutpris500 SEK
Albin Amelin (1902-1975)
Albin Amelin (1902-1975)
Slutpris2 100 SEK
Hans Ekvall
Hans Ekvall
SlutprisInga bud
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Slutpris400 SEK
Knappdragspel, Curtini, Popolare, Italien
Slutpris1 000 SEK
Systemkamera med objektiv
Systemkamera med objektiv
Slutpris500 SEK
Kameraobjektiv 2st, Canon
Kameraobjektiv 2st, Canon
Slutpris700 SEK
Kanna, "Columbia", Bodum
Kanna, "Columbia", Bodum
Slutpris100 SEK
Ytterfoder 7st
Ytterfoder 7st
Slutpris500 SEK
Pärlhalsband 3st
Pärlhalsband 3st
Slutpris400 SEK