Glas och kristall 7 delar
1983
Glas och kristall 7 delar
Slutpris300 SEK
Pallar 4st, allmoge, 18/1900-tal
1984
Slutpris1 500 SEK
Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
1985
Slutpris300 SEK
Pappersskärare, tidigt 1900-tal
1986
Slutpris1 000 SEK
Glas 13 delar
1987
Glas 13 delar
Slutpris200 SEK
1988
Slutpris500 SEK
1989
Slutpris600 SEK
Stort parti tågdetaljer, bl.a. Märklin
1990
Slutpris800 SEK
Näverväskor 3st, allmoge, 1800-tal
1991
Slutpris400 SEK
Piedestaler ett par, 1900-talets andra hälft
1992
Slutpris300 SEK
Paraplyställ, 1900-talets andra hälft
1993
Slutpris600 SEK
Fiol
1994
Fiol
Slutpris300 SEK
Knappdragspel, Scandalli, Italien
1995
Slutpris1 000 SEK
Moccaskedar 6st, silver
1996
Moccaskedar 6st, silver
Slutpris500 SEK
1997
Slutpris400 SEK
Parti textilier, mestadels linne
1998
Slutpris200 SEK
Asiatisk porslin 4 delar
1999
Asiatisk porslin 4 delar
Slutpris300 SEK
Vas, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
2000
Slutpris300 SEK
Pallar 3st, 18/1900-tal
2001
Pallar 3st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Allmoge 4 delar
2002
Allmoge 4 delar
Slutpris600 SEK
Parti leksaker
2003
Parti leksaker
Slutpris500 SEK
Allmoge 5 delar
2005
Allmoge 5 delar
Slutpris500 SEK
Kameror 8st
2006
Kameror 8st
Slutpris900 SEK
Parti objektiv, m.m.
2007
Parti objektiv, m.m.
Slutpris500 SEK
Parti redskap, 1800-tal
2008
Parti redskap, 1800-tal
Slutpris200 SEK
2009
Slutpris900 SEK
Järnsäng, omkring år 1900
2010
Järnsäng, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Nils Söderberg
2011
Nils Söderberg
Slutpris200 SEK
Heinrich Richter
2012
Heinrich Richter
Slutpris200 SEK
Parti 13 delar
2013
Parti 13 delar
Slutpris200 SEK
2014
Slutpris100 SEK
Ryamattor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Pardörrar, 1900-tal
2037
Pardörrar, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Parti reklamplanscher
2039
Parti reklamplanscher
Slutpris500 SEK
Vaser 2st, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
2040
Slutpris500 SEK
Väska i näver, 1900-tal
2041
Väska i näver, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Parti silvermynt
2042
Parti silvermynt
Slutpris1 200 SEK
Parti krokar, 1900-talets första hälft
2043
Slutpris400 SEK
Skolplanscher 2st, "Berguv" samt "Mesar"
2044
Slutpris800 SEK
Radiosystem US Army, ca.1944
2045
Radiosystem US Army, ca.1944
Slutpris800 SEK
Nautiska föremål 2st
2046
Nautiska föremål 2st
Slutpris400 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
2047
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
2048
Slutpris600 SEK
Servisdelar 7st, bl.a. Pukeberg
2049
Slutpris100 SEK
Lodur, 1800-tal
2050
Lodur, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Flygfyr, NIFE, 1900-talets andra hälft
2051
Slutpris300 SEK
Järn 3 delar, 19/2000-tal
2052
Järn 3 delar, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
2060
Slutpris100 SEK