Parti ripsmattor
1757
Parti ripsmattor
Slutpris600 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1758
Slutpris300 SEK
Erik Lindström
1759
Erik Lindström
Slutpris400 SEK
Vinglas 9st
Vinglas 9st
Slutpris500 SEK
Strålvärmare, Primus no.1003
Strålvärmare, Primus no.1003
Slutpris6 800 SEK
Fönster med karm 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Parti halsband
Parti halsband
Slutpris400 SEK
Möbler 3 delar, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Curt Källman
Curt Källman
Slutpris100 SEK
Ulf Greder (f.1949)
1766
Ulf Greder (f.1949)
Slutpris100 SEK
1767
Slutpris100 SEK
Okänd konstnär, tidigt 1900-tal
1768
Slutpris400 SEK
Färglagt fotografi, 1800-tal
1769
Färglagt fotografi, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Figuriner 3st, bl.a. Murano Italien
Slutpris200 SEK
Snapsglas 8st, 1800-tal
1771
Snapsglas 8st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 19/2000-tal
1772
Slutpris100 SEK
1773
Slutpris400 SEK
Parti silversmycken
1776
Parti silversmycken
Slutpris800 SEK
Ryskt ägg, daterat 1993
Ryskt ägg, daterat 1993
Slutpris400 SEK
Dörr, 17/1800-tal
1778
Dörr, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Vinglas 10st, GPI Kosta
1778
Vinglas 10st, GPI Kosta
Slutpris600 SEK
Stenar och mineraler 6 delar
Stenar och mineraler 6 delar
Slutpris500 SEK
Bestickservisdelar, "Haga", nysilver
Slutpris300 SEK
Charlotte Adde
1781
Charlotte Adde
Slutpris700 SEK
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Fåtölj, 1900-talets början
1783
Fåtölj, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Olle Idewall
1784
Olle Idewall
Slutpris200 SEK
Folke Jupiter (1913-1979)
1785
Folke Jupiter (1913-1979)
Slutpris900 SEK
Kameror 2st
Kameror 2st
Slutpris500 SEK
Porslin 21 delar
Porslin 21 delar
Slutpris400 SEK
Luftgevär, Diana, modell 35
1788
Luftgevär, Diana, modell 35
Slutpris700 SEK
Lekhäst, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
Provdocka, 1900-talets andra hälft
1790
Slutpris500 SEK
Porslin 9 delar
Porslin 9 delar
Slutpris500 SEK
Skåpdörr, allmoge, daterad 1808
1792
Slutpris300 SEK
Kamera, Mamiya MSX500
Kamera, Mamiya MSX500
Slutpris200 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Slutpris1 200 SEK
Planscher 7st, omkring 1900-talets mitt
1795
Slutpris2 700 SEK
Ytterfoder 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Glas och kristall 16 delar
1798
Glas och kristall 16 delar
Slutpris100 SEK
Gillis Grähs
1799
Gillis Grähs
Slutpris100 SEK
Smörkärna, allmoge, 1800-tal
Smörkärna, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Figur/sparbössa, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Snickarbänk, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Lennart Sand (f.1946)
1803
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris500 SEK
Altanmöbel 3 delar, IKEA; 2000-tal
1804
Slutpris300 SEK
Serveringvagn, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK