1757
Parti ripsmattor
Slutpris600 SEK
1758
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1759
Erik Lindström
Slutpris400 SEK
Vinglas 9st
Slutpris500 SEK
Strålvärmare, Primus no.1003
Slutpris6 800 SEK
Fönster med karm 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Parti halsband
Slutpris400 SEK
Möbler 3 delar, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Curt Källman
Slutpris100 SEK
1766
Ulf Greder (f.1949)
Slutpris100 SEK
1767
Slutpris100 SEK
1768
Okänd konstnär, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
1769
Färglagt fotografi, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Figuriner 3st, bl.a. Murano Italien
Slutpris200 SEK
1771
Snapsglas 8st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
1772
Rullmålningar 2st, Kina, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
1773
Slutpris400 SEK
1776
Parti silversmycken
Slutpris800 SEK
Ryskt ägg, daterat 1993
Slutpris400 SEK
1778
Dörr, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
1778
Vinglas 10st, GPI Kosta
Slutpris600 SEK
Stenar och mineraler 6 delar
Slutpris500 SEK
Bestickservisdelar, "Haga", nysilver
Slutpris300 SEK
1781
Charlotte Adde
Slutpris700 SEK
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
1783
Fåtölj, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
1784
Olle Idewall
Slutpris200 SEK
1785
Folke Jupiter (1913-1979)
Slutpris900 SEK
Kameror 2st
Slutpris500 SEK
Porslin 21 delar
Slutpris400 SEK
1788
Luftgevär, Diana, modell 35
Slutpris700 SEK
Lekhäst, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
1790
Provdocka, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Porslin 9 delar
Slutpris500 SEK
1792
Skåpdörr, allmoge, daterad 1808
Slutpris300 SEK
Kamera, Mamiya MSX500
Slutpris200 SEK
Silver 7 delar
Slutpris1 200 SEK
1795
Planscher 7st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 700 SEK
Ytterfoder 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
1798
Glas och kristall 16 delar
Slutpris100 SEK
1799
Gillis Grähs
Slutpris100 SEK
Smörkärna, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Figur/sparbössa, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Snickarbänk, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
1803
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris500 SEK
1804
Altanmöbel 3 delar, IKEA; 2000-tal
Slutpris300 SEK
Serveringvagn, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK