Vinglas 7st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Stekhuv och bricka, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Torsten Dahl (1903-1967)
Torsten Dahl (1903-1967)
Slutpris200 SEK
Skål, Jobs, Leksand
Skål, Jobs, Leksand
Slutpris800 SEK
Slutpris300 SEK
Fickur, Omega
Fickur, Omega
Slutpris800 SEK
Väggskulpturer 7st, Royal Dux
Väggskulpturer 7st, Royal Dux
Slutpris600 SEK
Handväska, Mulberry, England
Handväska, Mulberry, England
Slutpris3 400 SEK
Champagneglas 17st, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Vaser 2st, Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Silver 11 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Teskedar 8st, silver, "Gammal fransk", bl.a. 1800-tal
Slutpris700 SEK
Slutpris100 SEK
Slutpris500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Pokalglas, 18/1900-tal
Pokalglas, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris100 SEK
Tornspira, 1800-tal
Tornspira, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Slutpris900 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Skål, fajans, troligen 1900-tal
Slutpris300 SEK
Stövelknekt, 1900-tal
Stövelknekt, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Dalahäst, 19/2000-tal
Dalahäst, 19/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Slutpris1 200 SEK
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1808
Slutpris800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Motordrivna fåtöljer ett par, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Barskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Cassone, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Soffbord, Ferdinand Lundqvist, Göteborg, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Soffbord, Nordiska Kompaniet, 1943
Slutpris100 SEK
Stolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris600 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Stolar 3st, Skaraborgs Möbelindustri, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Taburett, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1801
Golvur, allmoge, daterat 1801
SlutprisInga bud
Golvur, allmoge, daterat 1848
Golvur, allmoge, daterat 1848
Slutpris200 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Fåtölj, Louis XV stil, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Lådfack, 1800-tal
Lådfack, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Stolar 3st, Gastone Rinaldi, Italien
Slutpris200 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Taburett, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Fotpall, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris300 SEK