Fickursfodral med nyckel, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
881
Parti te- och kaffeskedar i silver, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
882
Astrid Taube
Slutpris200 SEK
883
Silversmycken 3 delar, bl.a. Finland
Slutpris900 SEK
884
Silversmycken 5 delar
Slutpris1 500 SEK
885
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Miniatyrvaser 2st, Gunnar Borg, Höganäs
Slutpris400 SEK
887
Skål, Herman Kähler, Danmark
Slutpris400 SEK
888
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris600 SEK
889
Glasservisdelar, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris300 SEK
890
Ljusstakar ett par, Sven Ekström, Norrköping
Slutpris300 SEK
Ring i sterlingsilver
Slutpris100 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Skulpturer 2st, Kina, troligen samtida
Slutpris300 SEK
Figuriner 2st, Danmark
Slutpris700 SEK
Champagneglas, "Nobel", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris500 SEK
Folkdräkt för pojke
Slutpris600 SEK
Slutpris1 300 SEK
898
Vaser 4st, Kjell Engman för Kosta Boda
Slutpris1 500 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris300 SEK
900
Slutpris1 900 SEK
901
Erik Jerke (1898-1947)
SlutprisInga bud
Penselvas, Kina, 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
903
Okänd konstnär, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Kaffeservisdelar, "Fasan", Old Gustavsberg
Slutpris2 800 SEK
905
Dragspel, Accordiola, Super Italia
Slutpris700 SEK
906
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris1 200 SEK
Militära mössor 2st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Lackdosa, Ryssland, daterad (19)49
Slutpris300 SEK
909
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
910
Armband med berlocker, sterlingsilver
Slutpris400 SEK
Figurin, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
912
Örhängen 2 par, 18k
Slutpris800 SEK
Servisdelar 4st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
914
Örhängen 2 par, 18k
Slutpris1 000 SEK
Servisdelar 12 delar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Slutpris2 200 SEK
Bengt Jahnsson-Wennberg
Slutpris100 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Slutpris1 100 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Slutpris800 SEK
Bägare i silver, C.G.Hallberg, Stockholm
Slutpris1 200 SEK
Moccaservis, Staffordshire, England
SlutprisInga bud
Ljusstakar 4st, silver, Norge, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Diorama, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
924
Slutpris1 200 SEK
925
Matservisdelar, Hutschenreuter samt Bavaria
Slutpris700 SEK
Fjärrstyrd bil, Ichiko, Japan, 1960-tal
Slutpris300 SEK
927
Bordslampa, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK