Cocktailservis 7 delar, GAB, 1900-talets första hälft
736
Slutpris1 300 SEK
Champagneglas 7st, 18/1900-tal
737
Slutpris500 SEK
Taklampa, 1940-tal
738
Taklampa, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal
739
Taklampa, funkis, 1940-tal
Slutpris1 000 SEK
Glasservisdelar, "Mambo", Kosta
740
Slutpris400 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad EA
741
Slutpris400 SEK
Skålar 3st, Kina
742
Skålar 3st, Kina
Slutpris500 SEK
Väggrelief, art deco, Keramos, Wien, Österrike
743
Slutpris400 SEK
Figuriner 9st, Lars Carlsson för Fyrklövern
744
Slutpris1 100 SEK
Vickningsgafflar 12st, "Piruett", Gense
745
Slutpris300 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Karin Ferner, Falun
746
Slutpris800 SEK
Folkdräkt för man, Stora Tuna
747
Folkdräkt för man, Stora Tuna
Slutpris4 000 SEK
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
748
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Figurgrupp, omkring 1900-talets mitt
749
Slutpris200 SEK
Glasservisdelar 14st "Cecil" Kosta Boda
750
Slutpris200 SEK
Frackur, Certina
751
Frackur, Certina
Slutpris800 SEK
Vas, Kina
752
Vas, Kina
Slutpris300 SEK
Sven Lignell
753
Sven Lignell
Slutpris400 SEK
Parti 3 delar, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand
754
Slutpris500 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
755
Peter Dahl (1934-2019)
Slutpris200 SEK
Herrarmbandsur, Lagonda
756
Herrarmbandsur, Lagonda
Slutpris500 SEK
Skål, Erkki Käppi, Kumela, Finland, 1945
757
Slutpris400 SEK
Servisdelar 5st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta
758
Slutpris400 SEK
Kaffekoppar med fat 6st, "Mon Amie", Marianne Westman för Rörstrand
759
Slutpris600 SEK
Skålar 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
760
Slutpris1 400 SEK
Kandelabrar ett par, Birgitta Hedlund
761
Slutpris1 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
762
Slutpris600 SEK
Vas, Anna Lisa Thomson för Upsala Ekeby
763
Slutpris600 SEK
Ljuslykta, "Apollo", Nanny Still för Riihimäen
764
Slutpris700 SEK
Medaljsköld med pins och märken
765
Slutpris300 SEK
Bestick 16 delar, "Sessan", Nilsjohan
766
Slutpris200 SEK
Damfickur i 14k
767
Damfickur i 14k
Slutpris1 900 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft
768
Slutpris300 SEK
Ytterfoder, "Ivory", Rörstrand, 1800-talets slut
769
Slutpris400 SEK
Lockurna, Rörstrand, 1900-tal
770
Lockurna, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
771
Slutpris400 SEK
Ljusstakar 2 par, Pentti Sarpaneva
772
Slutpris500 SEK
Väskspänne, 1700-tal
773
Väskspänne, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värja, 1900-talets första del
774
Värja, 1900-talets första del
Slutpris700 SEK
Ljusstakar ett par, Gusums Bruk, no.69
775
Slutpris500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Uhtua", Arabia
776
Slutpris600 SEK
Skulptur, 1900-tal
777
Skulptur, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Skål, Johnny Mattsson
778
Skål, Johnny Mattsson
Slutpris2 400 SEK
Golvlampa, 1950-tal
779
Golvlampa, 1950-tal
Slutpris1 200 SEK
Sockerruska i silver, Danmark, 1937
780
Slutpris800 SEK
Skålfat, Gefle, 1800-tal
781
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Ringar 3st, 18k vitguld
782
Ringar 3st, 18k vitguld
Slutpris3 600 SEK
Glas 11 delar, "Prince", Göran Wärff för Kosta
783
Slutpris200 SEK