Grammofon, 1920/30-tal
Grammofon, 1920/30-tal
Slutpris200 SEK
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Slutpris500 SEK
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Herrarmbandsur, Alpina
835
Herrarmbandsur, Alpina
Slutpris600 SEK
Sabelbajonett, Frankrike, 1800-tal
836
Slutpris900 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
838
Slutpris500 SEK
Slutpris400 SEK
Bordslampa, "Panthella", Verner Panton för Louis Poulsen
840
Slutpris2 000 SEK
841
Slutpris1 600 SEK
Bordslampor ett par, Bergboms
Bordslampor ett par, Bergboms
Slutpris1 200 SEK
Vas, Kina, mandarinporslin, 1700-tal
843
Slutpris400 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Affisch, Sture Johannesson
Slutpris2 600 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
Lockurna, Kina, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Affisch, Sture Johannesson
Slutpris3 800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Bestickservisdelar 36st, 1900-talets andra hälft
848
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1819
Slutpris200 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
Korg, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Affisch, Sture Johannesson
Slutpris2 200 SEK
Affisch, Sture Johannesson
853
Affisch, Sture Johannesson
Slutpris1 600 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
Koppar 2 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Serveringsbestick 8 delar, silver
Slutpris1 500 SEK
Skålfat, Kina, 1800-tal
857
Skålfat, Kina, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Herrarmbandsur 2st
858
Herrarmbandsur 2st
Slutpris1 400 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris500 SEK
Vas, Ekeby, omkring 1900-talets mitt
860
Slutpris500 SEK
Taklampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Soppslev, silver, "Vasa", GAB, 1929
863
Slutpris1 000 SEK
Glas på fot 6st, Reijmyre
864
Glas på fot 6st, Reijmyre
Slutpris300 SEK
Damarmbandsur, Lemania, 18k
865
Damarmbandsur, Lemania, 18k
Slutpris1 500 SEK
Silver 9 delar
866
Silver 9 delar
Slutpris2 100 SEK
Vas, Kina, troligen samtida
Vas, Kina, troligen samtida
Slutpris200 SEK
Psalmbokshylla, allmogestil, 1900-tal
868
Slutpris300 SEK
Champagneglas 12st
869
Champagneglas 12st
Slutpris1 200 SEK
870
Slutpris1 800 SEK
Silver 18 delar
871
Silver 18 delar
Slutpris1 600 SEK
872
Slutpris300 SEK
Porslin 2 delar, Meissen, 17/1800-tal
873
Slutpris1 300 SEK
Vägglampor 4st, Taiba-Falkenberg Belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Uppsatsskål, Limoges, Paris, Frankrike
Slutpris1 300 SEK
Takplafond, Birgitta Malmsten
876
Takplafond, Birgitta Malmsten
Slutpris1 600 SEK
Ripsmatta, 1900-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Rotarbeten 7st, bl.a. 1800-tal
878
Slutpris900 SEK
Slutpris1 100 SEK