Willy Bille (1889-1944)
928
Willy Bille (1889-1944)
Slutpris700 SEK
Herrarmbandsur, Sovjet
929
Herrarmbandsur, Sovjet
Slutpris700 SEK
Skulptur, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Mat-, te- och kaffeservis, "Clair de lune", Rörstrand
Slutpris500 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Silver 6 delar, 17/1800-tal
Silver 6 delar, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Vas, "Stjärnhimmelsmönstret", Edward Hald för Orrefors
Slutpris800 SEK
Ytterfoder, Gustavsberg, 1912
Ytterfoder, Gustavsberg, 1912
Slutpris400 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Kaffeservisdelar, Royal Copenhagen, Danmark
939
Slutpris100 SEK
Ljussaxar 5st, 1700-tal
Ljussaxar 5st, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
Tenn 2 delar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal
943
Bordslampa, 1910/20-tal
Slutpris900 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Okänd konstnär, daterad 1792
945
Okänd konstnär, daterad 1792
Slutpris2 100 SEK
Kaffeservisdelar, Arabia, Finland
Slutpris200 SEK
Bestickservisdelar, "Savonia", Adolf Babel för Hackman
Slutpris100 SEK
Dekorationsfat ett par, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Slutpris200 SEK
Rumsbetjänt, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Stormlykta, Primus, 1350/350CP
Slutpris600 SEK
Porslin 5 delar, Goebel, Tyskland
Slutpris400 SEK
Ljusstake, Skultuna
Ljusstake, Skultuna
Slutpris700 SEK
Smörgåsbestick 12 delar, silver, "Chippendale"
Slutpris900 SEK
Okänd konstnär, 19/2000-tal
955
Okänd konstnär, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Märta Bohm
Märta Bohm
Slutpris1 100 SEK
Ullmatta, Alpujarrena, Spanien
957
Slutpris700 SEK
Sprängskiss, Smith & Wesson, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Röllakanmatta, signerad M
Röllakanmatta, signerad M
Slutpris900 SEK
Servisdelar 6st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris500 SEK
Slutpris500 SEK
Barnskallra med visselpipa, sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Figuriner 10st, Goebel, Tyskland
Slutpris1 300 SEK
Slutpris200 SEK
Armband i silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Glas 14 delar, "Ultima Thule", Iittala
Slutpris1 300 SEK
Tobaksdosor 3st, bl.a. Bjurfors, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Slutpris800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Paraplyställ för hörn, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Matbestick 3 delar, silver, "Prins Albert", GAB
Slutpris700 SEK
Mapp med målning, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Figuriner 5st, "Hummel", Goebel, Tyskland
Slutpris500 SEK
Ripsmattor 2st
Ripsmattor 2st
Slutpris500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud