Fästmanssoffa, 1900-tal
Fästmanssoffa, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Karmstol, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Karmstolar 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Stolar 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Soffbord, Gemla, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Karmstol, barockstil, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Hallmöbel, 1940-tal
Hallmöbel, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Lampbord, 1800-tal
Lampbord, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Slutpris300 SEK
Bord, Perstorp, 1950-tal
Bord, Perstorp, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Väggplakett, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Slutpris600 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Hurtsskrivbord, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Kaffeservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl
Slutpris300 SEK
Bok, "Svenska gods och gårdar - Södra Dalarna", tryckt 1939
Slutpris400 SEK
Slutpris400 SEK
Slutpris600 SEK
Konstglas 8 delar
Konstglas 8 delar
Slutpris500 SEK
Vas, Japan, Satsuma, 1900-talets första del
Slutpris100 SEK
Ljusstakar ett par, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Slutpris400 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Moccaservis, Björn Wiinblad för Rosenthal
Slutpris400 SEK
Jasperware 7 delar, Wedgwood, England
Slutpris500 SEK
Slutpris600 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Slutpris200 SEK
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
Slutpris300 SEK
Handknuten matta, Karabakh
Handknuten matta, Karabakh
Slutpris800 SEK
Soldtacka, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Ljuslykta i 6 delar, "Piece of cake", Ulrica Hydman Vallien
Slutpris300 SEK
Okänd konstnär, Serbien
Okänd konstnär, Serbien
Slutpris100 SEK
Taklyktor 3st, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris1 700 SEK
Figurer 4st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Slutpris1 000 SEK
Hokusai, efter
Hokusai, efter
Slutpris700 SEK
Silver 12 delar
Silver 12 delar
Slutpris1 600 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början
Slutpris300 SEK