Porslin 5 delar, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
1171
Slutpris800 SEK
Tomtefigurer 3st, 1900-tal
Tomtefigurer 3st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris500 SEK
1174
Slutpris100 SEK
Bengt Jahnsson-Wennberg, tillskrivna
SlutprisInga bud
Okänd konstnär, 1800-tal
1176
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Parti leksakssoldater, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Glasservisdelar, "Åre", Kosta
Glasservisdelar, "Åre", Kosta
Slutpris200 SEK
2 band, "Axel Fridell", Karl Haskel
1179
Slutpris300 SEK
Golvlampa, Aneta, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Provdocka, 1900-talets första häälft
Slutpris300 SEK
Vapen 2 delar
Vapen 2 delar
Slutpris700 SEK
Dalahäst, 18/1900-tal
Dalahäst, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Parti smycken, 18k
1184
Parti smycken, 18k
Slutpris13 500 SEK
Knivar 6st, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Knivar med slidor 3st, bl.a. Finland
Slutpris900 SEK
Ringar 2st, 23k
Ringar 2st, 23k
Slutpris6 800 SEK
Pendelur, Lenzkirch, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Skulptur, Catrin Leo (Cleo)
Skulptur, Catrin Leo (Cleo)
Slutpris800 SEK
Slutpris400 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Slutpris200 SEK
Kopparstick, daterat 1792
Kopparstick, daterat 1792
Slutpris1 100 SEK
Rotarbeten 2st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Bertil Bull-Hedlund (1893-1950)
Slutpris300 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
Skrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Lergods 5 delar, 1800-tal
Lergods 5 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Svärd 3st, bl.a. 1800-tal
Svärd 3st, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Armband 2st, 18/1900-tal
Armband 2st, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Serveringsskålar 11st, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Figurin, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Lanternor ett par, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Slutpris700 SEK
Shotel, Etiopien
Shotel, Etiopien
Slutpris500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Slutpris900 SEK
Koppar 3st, Royal Copenhagen, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Parti leksakssoldater, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris1 800 SEK
Hasse Lindroth (f.1938)
Hasse Lindroth (f.1938)
Slutpris500 SEK
Hasse Lindroth (f.1938)
Hasse Lindroth (f.1938)
Slutpris500 SEK
Alexander Roos (1895-1973)
Alexander Roos (1895-1973)
Slutpris100 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Figurin, Murano, Italien
Figurin, Murano, Italien
Slutpris300 SEK
Kamera, Nikkorex
Kamera, Nikkorex
Slutpris500 SEK
Kaffekoppar med fat 6st, Capodimonte, Italien
Slutpris300 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK