Golvlampa, Australien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Djupa tallrikar 12st, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Slutpris1 300 SEK
1221
Slutpris700 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Terrin med lock, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Salongsbord, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Spegel, jugendstil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Taburetter ett par, Flinta, Hedemora, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Stor teburk, Thé Lundgren, Göteborg, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Bläckställ, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Vattencistern, Höganäs
Slutpris600 SEK
Halsband, troligen Italien, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Servisdelar 6st, Lena A Linderholm
Slutpris200 SEK
Vas, "Volcano", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris300 SEK
1235
Handväskor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Bronsskulpturer 7st, Asien
Slutpris600 SEK
Lådfack, 1900-tal
Slutpris100 SEK
1238
Bronsföremål 5st, Asien
Slutpris500 SEK
1239
Lyktor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Kaffe- och teskedar 11 delar, silver, bl.a. 1800-tal
Slutpris900 SEK
Ringar 3st, 23k
Slutpris8 200 SEK
Bägare 2st, silver
Slutpris2 300 SEK
Lisa Rinnevuo
Slutpris600 SEK
Okänd konsntär
SlutprisInga bud
Karmstolar ett par, 1960/70-tal
Slutpris200 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Skulpturer 5st, Asien
Slutpris400 SEK
1248
Moccaskedar 12st, silver, Alton, Falköping
Slutpris500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Slutpris500 SEK
Kaffe- och buljongservisdelar, Myott, Staffordshire, England
Slutpris100 SEK
John Malm
Slutpris200 SEK
Carl-Magnus Larsson
Slutpris400 SEK
Slutpris100 SEK
Teservisdelar, "Tunturi", Gunvor Olin Grönkvist för Arabia
Slutpris700 SEK
Stengods 2 delar, Gustavsberg
Slutpris100 SEK
Silvermedalj, Kungliga patriotiska sällskapet
Slutpris200 SEK
Slutpris500 SEK
Glasservisdelar, "Sickan", Kosta
Slutpris700 SEK
Lars Erik Falk
Slutpris600 SEK
Bengt Orup
Slutpris900 SEK
Glasservisdelar, "Erik", Orrefors
Slutpris500 SEK
Armbandsur 3st
Slutpris1 000 SEK
Skulpturer 3st, Asien
Slutpris200 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris100 SEK