Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Slutpris1 900 SEK
Silversmycken 6 delar, mestadels sterlingsilver
Slutpris1 200 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
Vinglas 11st, remmarmodell
Slutpris400 SEK
Keramik 4 delar
Keramik 4 delar
Slutpris600 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris2 800 SEK
Lockskålar ett par, Kina, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Slutpris500 SEK
Guldsmycken 4 delar
Guldsmycken 4 delar
Slutpris1 400 SEK
Glas 18 delar, Orrefors
1132
Glas 18 delar, Orrefors
Slutpris1 000 SEK
Smycken och delar i 18k
1133
Smycken och delar i 18k
Slutpris2 300 SEK
Vinglas 12st, Oberglas
1134
Vinglas 12st, Oberglas
Slutpris300 SEK
Matservis 13 delar
Matservis 13 delar
Slutpris200 SEK
Skålar 12st, "Arctica", Arabia
Slutpris200 SEK
Skulptur, Monica Backström för Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Slutpris2 600 SEK
Papperskorgar 3st, bl.a. Lady Claire
Slutpris600 SEK
Silver 9 delar
1141
Silver 9 delar
Slutpris2 000 SEK
Bestick 15 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris500 SEK
Skyltar 2st
1143
Skyltar 2st
Slutpris300 SEK
Modellflygplan, Douglas DC-8
1144
Modellflygplan, Douglas DC-8
Slutpris700 SEK
Servisdelar, "Allmoge", Nittsjö
1145
Slutpris600 SEK
Silver 14 delar
1146
Silver 14 delar
Slutpris1 100 SEK
Kaffeservisdelar, Lomonosov, Ryssland
1147
Slutpris200 SEK
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
1148
Slutpris500 SEK
Skylt, 1900-talets första hälft
1149
Slutpris300 SEK
Parti leksakssoldater, mestadels Elastolin, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Skulptur, Mats Jonasson, Målerås
Slutpris500 SEK
Bonad, Alf Munthe
1152
Bonad, Alf Munthe
Slutpris1 000 SEK
Tedosor 2st
1153
Tedosor 2st
Slutpris700 SEK
Pumps ett par, Mulberry, England
1154
Slutpris500 SEK
Ishink, omkring år 1900
1155
Ishink, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Figuriner ett par, omkring år 1900
1156
Slutpris300 SEK
Ljudanläggning 9 delar, Bang & Olufsen, Danmark
1157
Slutpris3 800 SEK
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
1158
Slutpris300 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
1159
Slutpris700 SEK
Ringar 5st, 23k
1160
Ringar 5st, 23k
Slutpris4 600 SEK
Hänge i sterlingsilver, Tiffany & co., USA
1161
Slutpris700 SEK
Sidostycke till faluspis
1162
Sidostycke till faluspis
Slutpris700 SEK
Skulptur, 1900-talets senare del
1163
Slutpris500 SEK
Mortlar 2st, 1700-tal
1164
Mortlar 2st, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Katarina Eriksson
Katarina Eriksson
Slutpris400 SEK
Plakett, Kina, 1900-tal
1166
Plakett, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Skål i silver, Gewe, 1900-tal
1167
Skål i silver, Gewe, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Hugo Ståhle
1168
Hugo Ståhle
Slutpris600 SEK
Flaskkorg med flaskor, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Dalahästar 4st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1170
Slutpris400 SEK