Ringar 2st, 18k
Slutpris1 900 SEK
Silversmycken 6 delar, mestadels sterlingsilver
Slutpris1 200 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
Slutpris400 SEK
Keramik 4 delar
Slutpris600 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris2 800 SEK
Lockskålar ett par, Kina, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Knivar med slida 2st
Slutpris500 SEK
Guldsmycken 4 delar
Slutpris1 400 SEK
1132
Glas 18 delar, Orrefors
Slutpris1 000 SEK
1133
Smycken och delar i 18k
Slutpris2 300 SEK
1134
Vinglas 12st, Oberglas
Slutpris300 SEK
Matservis 13 delar
Slutpris200 SEK
Skålar 12st, "Arctica", Arabia
Slutpris200 SEK
Skulptur, Monica Backström för Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Ringar 2st, 18k
Slutpris2 600 SEK
Papperskorgar 3st, bl.a. Lady Claire
Slutpris600 SEK
1141
Silver 9 delar
Slutpris2 000 SEK
Bestick 15 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris500 SEK
1143
Skyltar 2st
Slutpris300 SEK
1144
Modellflygplan, Douglas DC-8
Slutpris700 SEK
1145
Servisdelar, "Allmoge", Nittsjö
Slutpris600 SEK
1146
Silver 14 delar
Slutpris1 100 SEK
1147
Kaffeservisdelar, Lomonosov, Ryssland
Slutpris200 SEK
1148
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
Slutpris500 SEK
1149
Skylt, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Parti leksakssoldater, mestadels Elastolin, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Skulptur, Mats Jonasson, Målerås
Slutpris500 SEK
1152
Bonad, Alf Munthe
Slutpris1 000 SEK
1153
Tedosor 2st
Slutpris700 SEK
1154
Pumps ett par, Mulberry, England
Slutpris500 SEK
1155
Ishink, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
1156
Figuriner ett par, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
1157
Ljudanläggning 9 delar, Bang & Olufsen, Danmark
Slutpris3 800 SEK
1158
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1159
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
1160
Ringar 5st, 23k
Slutpris4 600 SEK
1161
Hänge i sterlingsilver, Tiffany & co., USA
Slutpris700 SEK
1162
Sidostycke till faluspis
Slutpris700 SEK
1163
Skulptur, 1900-talets senare del
Slutpris500 SEK
1164
Mortlar 2st, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Katarina Eriksson
Slutpris400 SEK
1166
Plakett, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
1167
Skål i silver, Gewe, 1900-tal
Slutpris600 SEK
1168
Hugo Ståhle
Slutpris600 SEK
Flaskkorg med flaskor, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
1170
Dalahästar 4st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK