Ljusstake, barock, 16/1700-tal
49
Slutpris1 500 SEK
Champagneglas 7st, "Hald", Edward Hald för Orrefors
50
Slutpris1 000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
51
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
52
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
Slutpris4 200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
53
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris2 800 SEK
Starkvinsglas, 1700-tal
54
Starkvinsglas, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Pokalglas med lock, 1700-tal
55
Pokalglas med lock, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Samlarbilder, "Sportens Stjärnor", Hemmets Journal
56
Slutpris16 000 SEK
Leksak, "Nu-Nu", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
57
Slutpris2 400 SEK
Skål på fot, silver, 1864
58
Skål på fot, silver, 1864
Slutpris1 200 SEK
Figurin, Dahl Jensen, Danmark
60
Figurin, Dahl Jensen, Danmark
Slutpris1 700 SEK
Bordslampa, Böhlmarks, 1900-talets början
61
Slutpris3 400 SEK
Råttsvanssked i silver, Carl Beck, Stockholm, 1733
62
Slutpris4 000 SEK
Leksak, Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
63
Slutpris6 400 SEK
Leksak, "Dancing Sailor", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
64
Slutpris4 000 SEK
Leksak, "Africa", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
65
Slutpris2 300 SEK
Matgafflar 6st, silver, år 1800
66
Slutpris2 100 SEK
67
Slutpris5 600 SEK
Teservisdelar, "Mon Amie", Marianne Westman för Rörstrand
68
Slutpris3 400 SEK
69
Slutpris4 600 SEK
Dessertskålar 8st, "Paratiisi", Arabia
70
Slutpris1 500 SEK
Terriner med lock 2st, "Paratiisi", Arabia
71
Slutpris2 100 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, GAB, 1947
72
Slutpris1 700 SEK
Herrarmbandsur, Certina, New Art, 14k
73
Slutpris3 200 SEK
Tekopp med fat, "Furuvik", Berit Ternell för Gefle
74
Slutpris8 000 SEK
75
Slutpris8 400 SEK
76
Slutpris3 800 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
77
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Guldmedalj, Kungliga Patriotiska Sällskapet, 1949
78
Slutpris18 500 SEK
Adelssigill, 1700-tal
79
Adelssigill, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Taklampa, "Charlottenborg", Poul Henningsen för Louis Poulsen
80
Slutpris2 100 SEK
Målkärl i tenn, halvstop, karolinskt, 1714
81
Slutpris2 800 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
82
Slutpris1 100 SEK
Tallrikar 3st, "Musicalia", Pierro Fornasetti, Milano, Italien
83
Slutpris1 200 SEK
Halssmycke i silver, 1821
84
Halssmycke i silver, 1821
Slutpris4 200 SEK
Servisdelar 4st, "God Jul", Gustavsberg
85
Slutpris1 500 SEK
Bonadsmålning, allmoge, södra Sverige, 1800-tal
86
Slutpris4 200 SEK
Tekopp med fat, "Tulip", UE-Gefle
87
Slutpris8 000 SEK
Servis 3 delar, silver, rokokostil, 1900-tal
88
Slutpris3 800 SEK
Servisdelar 8st, "Musselmalet", Royal Copenhagen
89
Slutpris7 600 SEK
90
Slutpris2 300 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska.
91
Slutpris700 SEK
Oscar Törnå (1842-1894)
92
Oscar Törnå (1842-1894)
Slutpris1 600 SEK
Kräftservis 8 delar, Rörstrand, tidigt 1900-tal
93
Slutpris3 200 SEK
Gryta i brons, 15/1600-tal
94
Gryta i brons, 15/1600-tal
Slutpris1 800 SEK
Ljusstake, barock, 1600-tal
95
Ljusstake, barock, 1600-tal
Slutpris3 800 SEK
Herrarmbandsur, Cortébert, 18k
96
Slutpris3 800 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1731
97
Lodstrykjärn, daterat 1731
Slutpris1 000 SEK