Elektrisk positionsstol, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Golvur, gustavianskt, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Matbord, omkring år 1900
Matbord, omkring år 1900
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Möbler 5 delar, 1950-tal
Möbler 5 delar, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bänkar 2st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Bord med fällskivor, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Matbord, omkring år 1900
Matbord, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Spelbord, 1940-tal
Spelbord, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Trappstol, Awab, 1950/60-tal
Trappstol, Awab, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sybord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Arkivfack, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 6st, senempire, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvhylla för hörn, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Etagehylla, omkring år 1900
Etagehylla, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Pall, 2000-tal
Pall, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Soffbord, "Brutus", Englesson, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stegpall, 1950/60-tal
Stegpall, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1846
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, klädd i "Golden Lily", William Morris
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Seatup", O.H.Sjögren
Fåtölj, "Seatup", O.H.Sjögren
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Taburett, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vikdörr, Pella, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Väggur, LM Ericsson, 1950-tal
Väggur, LM Ericsson, 1950-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1851
Kista, allmoge, daterad 1851
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Målarstaffli, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Karmstol, provinsarbete i rokoko, 1700-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Golvhylla, 1950/60-tal
Golvhylla, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Pall, Bröderna Andersson, 1960-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, Chippendalestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Hurts, Anna Castelli för Kartell
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Final bid31,000 SEK
Est25,000 SEK
Ripsmattor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK