Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Brosch i 18k
Brosch i 18k
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Svärd, 17/1800-tal
Svärd, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Väggrelief, Bleckogården, Rättvik
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gardiner ett par samt textil, "Bloomcraft", Scotchgard
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Angelica Wiik (f.1960)
Angelica Wiik (f.1960)
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Sowa & Reiser
Sowa & Reiser
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sowa & Reiser
Sowa & Reiser
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 2st, Finland
Knivar med slida 2st, Finland
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Terrin med lock, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lergods 2 delar, Mari Simmulson för Ekeby
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ljuslampetter ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Karotter 4st, "Entré", Carl Harry Stålhane för Rörstrand
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tubkikare, 18/1900-tal
Tubkikare, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Träskuren häst, 1900-tal
Träskuren häst, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Sparbössa, Göteborgs sparbank, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Örhängen 2 par, 18k, bl.a. 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Hänge i 18k
Hänge i 18k
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Keramik 5 delar
Keramik 5 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Skultuna, no.205, barockstil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Hans Lindberg (f.1928)
Hans Lindberg (f.1928)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Carl Peter Hallberg (1809-1879)
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Halsband 3st, 18k
Halsband 3st, 18k
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
Kandelaber, "Daldansen", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Guldringar 2st
Guldringar 2st
Final bid9,000 SEK
Est7,000 SEK
Parti 12 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Seatup", OH Sjögren, 2015
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bord, 1900-talets början
Bord, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skåp, allmoge, 1700-tal
Skåp, allmoge, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Smyckesskrin på benställning, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Möbler 5 delar
Möbler 5 delar
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ergonomiska stolar 2st, Dynamostol
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Emmafåtöljer 3st, 1950/60-tal
Emmafåtöljer 3st, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Brickbord, Bengt Hjertén/Borås Cotton "Djurträdgård"
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Salongsbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 10 delar
Matsalsmöblemang 10 delar
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK