Karmstol, 1950/60-tal
Karmstol, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Möblemang 5 delar, "Vindö", Svante Skogh
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Salskåp, "Vindö", Svante Skogh
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Serveringsvagn, "Tellus", Eric Gustafssons Möbelfabrik, Brittatorp
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Barskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Clubfåtölj, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Tallrik, Kina, Kangxi
Tallrik, Kina, Kangxi
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skålfat, Kina, Jiaqing, "Fitzhugh"
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Soppslev i silver, "Chippendale"
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Anders Altzar (1886-1939)
Anders Altzar (1886-1939)
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Väggplakett, Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, Yxhult Marmor, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vas, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Olga Smirnova
Olga Smirnova
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Final bid4,800 SEK
Est1,000 SEK
Fotografier med autografer 5st
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Röllakanmatta, "Lister", Erik Lundberg
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kanna, 17/1800-tal
521
Kanna, 17/1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Halsband med bärnsten
Halsband med bärnsten
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Jakttrofé, duiker
546
Jakttrofé, duiker
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vas, Kosta Boda
592
Vas, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
593
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-talets senare del
594
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, "Street Light", Jan Johansson för Orrefors
595
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Spelschatull, Sörmans Stockholm, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Skålfat, Anna Lisa Thomsson för Ekeby
597
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ring, "Mikroner", Björn Weckström för Lapponia, Finland
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Berndt Helleberg (1920-2008)
599
Berndt Helleberg (1920-2008)
Final bid500 SEK
Est800 SEK
600
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ann Makander (född 1954)
601
Ann Makander (född 1954)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Poul Christiansen för Le Klint, Danmark
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Örhängen ett par, silver, Karl Laine, Finland
603
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Värmefat, Kina, 1800-tal
604
Värmefat, Kina, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Laggat kärl, allmoge, Västerdalarna, 1800-tal
606
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Flossamatta, efter Paul Klee, "Florentinisches villenviertel", EGE Danmark
608
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK