Affisch, Miró
Affisch, Miró
Final bid300 SEK
Serveringssked i silver, C.G.Hallberg, Stockholm
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Final bid1,000 SEK
Ljuslykta, Orrefors
Ljuslykta, Orrefors
Final bid100 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1951
Final bid1,300 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1952
Final bid1,400 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1953
Final bid1,200 SEK
Vas i sterlingsilver, 1900-tal
Final bid800 SEK
Ljusstake, Gunnar Ander för Ystad Metall
Final bid300 SEK
Dalahäst, 1900-talets början
Dalahäst, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Vette, 1900-tal
Vette, 1900-tal
Final bid500 SEK
Peter Dahl
Peter Dahl
Final bid400 SEK
John Bauer, efter
John Bauer, efter
Final bid6,000 SEK
Herrarmbandsur, Certina, New Art
Final bid900 SEK
Träskurna figurer 2st, J.Blanck, Rättvik
Final bid200 SEK
Schatull 2st, bl.a. Frankrike, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Brodyrer 2st, 1800-talets första hälft
Final bid500 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
Okänd konstnär, Ryssland
Final bid500 SEK
Adolf Melin (1880-1958)
Adolf Melin (1880-1958)
Final bid700 SEK
Trappmatta
Trappmatta
Final bid100 SEK
Skedar 5st, sterlingsilver, Danmark
Final bid1,300 SEK
Lampskärm, "Gröna Fåglar", firma Svenskt Tenn
Final bid600 SEK
Broscher 2st
Broscher 2st
Final bid1,900 SEK
Handväskor 2st, Mulberry, England
Final bid900 SEK
Rakknivset, Erik Anton Berg, Eskilstuna, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Textilt handtryck, "Rabarber", Jobs, Leksand
Final bid600 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Final bid1,300 SEK
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Final bid500 SEK
Möblemang 11 delar, Brafab
Möblemang 11 delar, Brafab
Final bid2,500 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Final bid1,600 SEK
Hatthylla, omkring år 1900
Hatthylla, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Bestickschatull, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Spegelbyrå, 1800-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Kista, barock, 1700-tal
Kista, barock, 1700-tal
Final bid2,300 SEK
Stolar 3st, 1800-tal
Stolar 3st, 1800-tal
Final bid100 SEK
Fåtölj, "Oscar", Carl Malmsten
Skänk, 1900-tal
Skänk, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1958
Final bid1,200 SEK
Soffbord, "Palett", Yngve Ekström, 1950-tal
Final bid2,900 SEK
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Piedestaler 2st, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Nattduksbord ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Bokhylla med skrivklaff, Carl Malmsten
Final bid200 SEK
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Final bid1,100 SEK
Bord, delvis barock
Bord, delvis barock
Final bid700 SEK
Pall, rokokostil, 18/1900-tal
Pall, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK