Figurin, "Napoletansk fiskarpojke", Gustafsberg, 1900-talets första hälft
1154
Final bid500 SEK
Skulptur, "Odalisk", Gustavsberg, 1919
1155
Final bid700 SEK
Smycken 7 delar, 18k
1156
Smycken 7 delar, 18k
Final bid5,000 SEK
Paraplyställ, C.T.Impero, daterat 1914
1157
Final bid600 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Färglagt kopparstick, "Dedies a monsieur..", 1800-tal
1171
Final bid300 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. John Gudmunds
Final bid1,100 SEK
Final bid1,000 SEK
Skulptur, samtida
Skulptur, samtida
Final bid300 SEK
Skulptur, daterad 1976
Skulptur, daterad 1976
Final bid500 SEK
Figuriner 4st, "Hummel", Goebel
Final bid800 SEK
Matservisdelar, "Mimosa", Berit Ternell för Gefle
Final bid400 SEK
Litografiska blad 5st, Wright
Litografiska blad 5st, Wright
Final bid200 SEK
Dalahästar 5st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Porslin 2 delar, Kina
Final bid1,000 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Fönster, 17/1800-tal
Fönster, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Takplafond, "Plafo", Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Bordslampa, Murano, Italien
Bordslampa, Murano, Italien
Final bid500 SEK
Glasservisdelar, "Diamant", Kosta
Final bid800 SEK
Guldsmycken 2 delar
Guldsmycken 2 delar
Final bid1,300 SEK
Sigurd Rompza
Sigurd Rompza
Final bid100 SEK
Matservisdelar, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Kristall 2 delar, Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid800 SEK
Serveringsskålar 2st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Final bid700 SEK
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Bruno Liljefors, kopia efter
Bruno Liljefors, kopia efter
Final bid700 SEK
Silver 12 delar
Silver 12 delar
Final bid4,200 SEK
Silver 13 delar
Silver 13 delar
Final bid3,600 SEK
Silver 5 delar
Silver 5 delar
Final bid2,600 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Tavlor med vasaloppsmedaljer 2st
Final bid8,800 SEK
Olivkrus, 1900-tal
Olivkrus, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Kuddar ett par
Kuddar ett par
Final bid400 SEK
Fickbarometer, 1900-talets första del
Final bid800 SEK
Smycken 5 delar
Smycken 5 delar
Final bid1,000 SEK
Vägghylla, Hans Agne Jakobsson, Åhus AB, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Bengt Lindström
Bengt Lindström
Final bid400 SEK
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Erik Heybroek
Erik Heybroek
Final bid300 SEK
Folke Ricklund (1900-1986)
Folke Ricklund (1900-1986)
Final bid1,000 SEK
Moccaskedar 12st, silver, GAB
Moccaskedar 12st, silver, GAB
Final bid400 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Smycken 6 delar, 18k
Final bid1,900 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Final bid500 SEK
Hjördis Breide
1221
Hjördis Breide
Final bid100 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Final bid500 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Final bid200 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Final bid100 SEK