Vägglampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Filbunksskålar 10st, 18/1900-tal
912
Final bid1,000 SEK
Servisdelar, Nittsjö
Servisdelar, Nittsjö
Final bid1,200 SEK
Maja Fjaestad (1873-1961)
914
Maja Fjaestad (1873-1961)
Final bid900 SEK
Servettringar 12st, silver, Ceson
Final bid1,200 SEK
Mummaglas 2st, 1900-talets första del
Final bid1,000 SEK
Servisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid400 SEK
Bokstöd ett par, samtida
Bokstöd ett par, samtida
Final bid200 SEK
Bordslampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Final bid600 SEK
Figuriner 2st, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid500 SEK
Tekoppar med fat 11st, "Domnarvet", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur, SAAB
Herrarmbandsur, SAAB
Final bid1,700 SEK
Manschettknappar ett par, sterlingsilver
924
Final bid1,000 SEK
Dalahästar 2st, bl.a. Grannas, A.Olsson
925
Final bid1,400 SEK
Bordslampa, Anna Lisa Thomsson för Ekeby
Final bid1,100 SEK
Halsband i förgyllt silver
927
Halsband i förgyllt silver
Final bid600 SEK
Skrin i silver, GAB, 1927
928
Skrin i silver, GAB, 1927
Final bid3,400 SEK
929
Final bid700 SEK
Bok, Svenskt Silversmide - Fredrik 1:s stil 1700-1780
Final bid200 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Final bid800 SEK
Bojaner med lock ett par, Kina, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Skulptur, modern tillverkning
Skulptur, modern tillverkning
Final bid1,100 SEK
Ölglas 14st, Lasse Åberg
Ölglas 14st, Lasse Åberg
Final bid700 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Halsband, sterlingsilver, Lars Wallin
939
Final bid1,200 SEK
Färglagda kopparstick 4st, 1700-tal
Final bid300 SEK
Ljusstake i sterlingsilver, Stockholm, daterad 1968
Final bid500 SEK
Halsband och armband, sterlingsilver
Final bid400 SEK
Pendelur, empirestil, tidigt 1900-tal
943
Final bid500 SEK
Tumlare 4st, silver, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Skrivbordsset 6 delar, Gusums Bruk
945
Final bid600 SEK
Erkers Marie Persson
Erkers Marie Persson
Final bid800 SEK
Trombon, Amati Kraslice, 1900-tal
Final bid800 SEK
Matservisdelar, "Royal Garden", Lars Wallin för Fyrklövern
Final bid1,900 SEK
Takkrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Te- och kaffeservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Final bid600 SEK
Ytterfoder, Maggie Wibom för Bo Fajans
Final bid200 SEK
Herrarmbandsur, Seiko
Herrarmbandsur, Seiko
Final bid400 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Ljuslyktor 6st, "Eternell", Ove Elven för Orrefors
955
Final bid700 SEK
Sigill i brons
Sigill i brons
Final bid300 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
957
Final bid300 SEK
Pastejkniv i silver, 1884
Pastejkniv i silver, 1884
Final bid400 SEK
Staffan Igelström
Staffan Igelström
Final bid1,400 SEK
Servisdelar, Unicorn Table ware, England
Final bid400 SEK