816
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ewald Dahlskog (1894-1950)
824
Ewald Dahlskog (1894-1950)
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vägglampa, 1900-talets andra hälft
830
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Förgyllda silversmycken 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Ljuskrona, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Nils Holmqvist (1886-1918)
835
Nils Holmqvist (1886-1918)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
836
Kandelaber, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Väggskulptur, 1900-tal
Väggskulptur, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Tesamovar, Ryssland, tidigt 1900-tal
838
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Väggljusstakar ett par, "Pendel", Pierre Forsell för Skultuna
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Glas 9 delar, "Mine" Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
840
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur, Seiko, Sports 150
841
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lanternor ett par, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Handknuten matta, Gabbeh
843
Handknuten matta, Gabbeh
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lockurna, "Brödrafolkens väl 1872-1897", Rörstrand
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stengods 3 delar, Henning Nilsson för Höganäs
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skrivbordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Hagamodell, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Herrarmbandsur, flygarmodell, 19/2000-tal
848
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, "Prince", Göran Wärff för Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vas, Ann Wåhlström för Kosta Boda
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Sättugnsplatta, "Gustaf.d III, Sveriges Konung"
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Vinglas 5st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Gunnar Hedin
853
Gunnar Hedin
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, "Karlberg", Elis Berg för Kosta
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Parti serietidningar, Fantomen, 1954/55
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Figurer 8st, Mecki & Micki, Steiff, Tyskland
857
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Smycken 3 delar, 18k
858
Smycken 3 delar, 18k
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Rudolf Carlborg (1892-1963)
860
Rudolf Carlborg (1892-1963)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Juldekoration, "Christmas Mobile", Georg Jensen, 2019
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti serietidningar, 1940/50-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel, barockstil, 1900-talets slut
863
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti silverbestick
864
Parti silverbestick
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Träskurna figurer 6st, mestadels Torborg Lindblad
865
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Silver 20 delar
866
Silver 20 delar
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Bordsur, omkring år 1900
Bordsur, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Serietidningar 26st, Fantomen nr.1-26, 1953
868
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Flaskor 2st
869
Flaskor 2st
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Julgransdekorationer 24st, Georg Jensen, Danmark, 2000-tal
870
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Rudolf Carlborg (1892-1963)
871
Rudolf Carlborg (1892-1963)
Est500 SEK
Bordslampa, funkis, 1930/40-tal
872
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Snusdosa i silver, 1852
873
Snusdosa i silver, 1852
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bajonetter 2st, bl.a. m/1914
Bajonetter 2st, bl.a. m/1914
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Maria", Rosenthal
876
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Brevkortsalbum med ca.204st bilder, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK