Ytterfoder 2st, majolika, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Lampa, "Candle", V.Magistretti för Fontana Arte
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordsur, Charles Frodsham, London, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bengt Hedberg (1868-1953)
Bengt Hedberg (1868-1953)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Skylt, "Jernkaminer Mitraljoser", 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Barograf, Jules Richard, Paris, Frankrike
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder ett par, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Uppstoppad fjällripa, daterad 95
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kaffeservis, "Sanssouci", Rosenthal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Delar till folkdräkt för kvinna
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Dockhus med inredning, 1900-talets första hälft
Final bid25,000 SEK
Est2,000 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti glas, Orrefors
Parti glas, Orrefors
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pennor 2st
Pennor 2st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Golvfigurin, troligen Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Eugen Montelin
Eugen Montelin
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Tändsticksställ ett par, Schafer & Vater, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 4st, bl.a. Marcis Widzem, 2005
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Vävd matta, Axeco
Vävd matta, Axeco
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Byrå, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar 4+2, bl.a. Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Korgstolar ett par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Positionsstolar ett par och bord, Triconfort, Frankrike
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, barockstil, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal
Skåp, barockstil, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöbler 6 delar, mestadels Grythyttan
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 6st, Bellmanmodell, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, 1900-tal
Stolar 4st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Kontorsstol, Johansson Design
Kontorsstol, Johansson Design
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Herr- och dambetjänt, "Häpen", Ehlén Johansson för IKEA
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK