Figuriner 7st, Bing & Gröndahl, Danmark
Final bid300 SEK
Est500 SEK
927
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Mattallrikar 12st, Hutschenreuter, Tyskland
928
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Väggappliquer 2+1, empirestil, 1900-talets första hälft
929
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 2 delar
Glas 2 delar
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Leksaksbana, "Cable Car", Technofix, Tyskland
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Halsband med hängen 3st
Halsband med hängen 3st
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Dräktsmycken 4 delar, silver
Dräktsmycken 4 delar, silver
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
Est500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Svensk Spets"
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
Figuriner 2st, Lomonosov samt Beswick
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figuriner 5st, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
939
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Hänge i 9k
Hänge i 9k
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
Träskuren tavla, Ida Malm
Träskuren tavla, Ida Malm
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kagge, troligen södra Sverige, 1800-tal
Est500 SEK
Keramik 3 delar
943
Keramik 3 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti figurer, m.m. Candy Design, Norge
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Konstglas 3 delar
945
Konstglas 3 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Räknesnurra, Ryssland, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Väggkonsol, Eskilstuna, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dalahäst och dalatupp, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 20st, Birgitta Hedlund
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Roland Backlund
955
Roland Backlund
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Roland Backlund, tillskriven
Roland Backlund, tillskriven
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pannkakslagg, 1800-tal
957
Pannkakslagg, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Golvskulpturer ett par, bl.a. FF Pigato, Italien
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Brons 5 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vaser 3st, Asta Strömberg för Strömbergshyttan
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Kärl, Portugal, 1900-tal
Kärl, Portugal, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ångtraktor, Wilesco, Vässtyskland
Est500 SEK
Gökur, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bordsfotogenlampa, Arvid Böhlmarsk Lampfabrik, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
Est500 SEK
Golvlampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Walter du Halde (f.1919)
Walter du Halde (f.1919)
Est500 SEK
Walter du Halde (f.1919)
Walter du Halde (f.1919)
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Serietidningar 25st, Fantomen, 1952
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK