Fåtölj, "Jylland", JIO-Möbler, Jönköping
471
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Delar till Stringhyllor, 1950/60-tal
472
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, 1800-talets slut
473
Skänk, 1800-talets slut
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft
474
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, 1900-talets början
475
Klädskåp, 1900-talets början
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Gavlar till parkbänk, Ludvigsbergs Mekaniska Verkstad, no.15
476
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Byrå, allmoge, 1800-tal
477
Byrå, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skåp, Korea, 1900-talets slut
478
Skåp, Korea, 1900-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
479
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
480
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Bord, 1900-talets första hälft
481
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
482
Final bid5,200 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Stefan", IKEA, 1900-talets andra hälft
483
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
484
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 19/2000-tal
485
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
486
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
487
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Vitrin-/apoteksskåp, Evens & Pistor, Cassel, 1900-talets början
488
Final bid900 SEK
Est2,500 SEK
Stolar 4st, "Ögla", Gillis Lundgren för IKEA
489
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, 1900-talets slut
490
Stolar 4st, 1900-talets slut
Final bid5,200 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
491
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skåp, Korea, 1900-talets slut
492
Skåp, Korea, 1900-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1809
493
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, "Vista", MIO, 2000-tal
494
Final bid3,800 SEK
Est800 SEK
Fåtölj med fotpall, Maison, 2000-tal
495
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
496
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Porslin 4 delar, Royal Copenhagen, Danmark
497
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Modellbilar 35st, "Tintin", Atlas Edition
498
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Skrin, gustaviansk allmoge, Värmland, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,200 SEK
Bricka, Margot Steel, Skottland
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Figurin, Portugal, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur i brons, 1900-tal
Skulptur i brons, 1900-tal
Final bid2,700 SEK
Est1,500 SEK
Dennis Jones
Dennis Jones
Final bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
Matservis, "Marianne", Sigvard Bernadotte för Christineholm
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Figurin med blomkorgar, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Vaser ett par, jugend, Frederick & Alexander Gerbing, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid18,000 SEK
Est1,000 SEK
Kaffeservis 9 delar
Kaffeservis 9 delar
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Konfektskålar på fot 2st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Brännvinsflaska, daterad 1849
Brännvinsflaska, daterad 1849
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Dalahäst, Dick Rolander
Dalahäst, Dick Rolander
Final bid6,000 SEK
Est1,000 SEK
Dalahästar 2st, 19/2000-tal
Dalahästar 2st, 19/2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 2st, 1900-talets första hälft
516
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Miroslawa "Mirella" Foghammar
Miroslawa "Mirella" Foghammar
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Flaskor 2st, 1800-tal
Flaskor 2st, 1800-tal
Final bid5,400 SEK
Est800 SEK