Serveringsbestick 2st, silver, "Svensk Spets"
577
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Katana, 1900-tal
578
Katana, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Gryta, Le Creuset, Frankrike
579
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Figurgrupp, "Broderskyssen", Gustafsberg, 1920
580
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Vas, "Daldansen", Rörstrand, tidigt 1900-tal
581
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
582
Åderlåtare, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fernando Botero, kopia efter
583
Fernando Botero, kopia efter
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Roy Bladh
584
Roy Bladh
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Väggappliquer ett par, omkring år 1900
585
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Figuriner ett par, 1800-tal
586
Figuriner ett par, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
587
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skålar på fot 2st, 1800-tal
588
Skålar på fot 2st, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Julkrubba med 11st figurer, Rutebo, Leksand
589
Final bid2,700 SEK
Est1,500 SEK
FIgurin, 18/1900-tal
590
FIgurin, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar 44st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
591
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
592
Åderlåtare, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ring i 18k vitguld
594
Ring i 18k vitguld
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Gunghäst, Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1900-talets första hälft
595
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Rörstrand
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glas 8 delar, Reijmyre
597
Glas 8 delar, Reijmyre
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Träskuren figurgrupp, Gunnarsson
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Vas, "Rutor", Göran Bäck för Arabia
599
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fiskservis 15 delar, Syco
600
Fiskservis 15 delar, Syco
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Tekoppar 6st, "Spinett", UE-Gefle
601
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Karta, "Stora Kopparbergs Bergsfrälse...", författad 1776
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
C.J.Keats, 1800-talets slut
603
C.J.Keats, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est800 SEK
C.J.Keats, 1800-talets slut
604
C.J.Keats, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Einar Nerman (1888-1983)
Einar Nerman (1888-1983)
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, Thomas Hellström för Nittsjö
606
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Olga Semenova (f.1953)
607
Olga Semenova (f.1953)
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Glasservis, "Maria", Rosenthal
609
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Birger Hjelm (1901-1979)
610
Birger Hjelm (1901-1979)
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ringar 3st, 18k
611
Ringar 3st, 18k
Final bid8,600 SEK
Est7,000 SEK
Rättvikshästar 2st, John Gudmunds
612
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Figurin, Erik Mornils för Nittsjö
613
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dalahäst, daterad 2006
614
Dalahäst, daterad 2006
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Träskuren och bemålad häst, daterad 2007
615
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Ingvar Kusagård
616
Ingvar Kusagård
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Lockask, troligen Frankrike, 1900-talets första hälft
617
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Servettställ i silver, Gewe, 1900-tal
618
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Punschmuggar 12st, silver, 1900-tal
619
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
Kaffekanna, "Corsets", Portmeiron, England
620
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Serveringsbestick 3 delar, silver, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Skrivbordslampa, 1920/30-tal
622
Skrivbordslampa, 1920/30-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Halsband och armband i silver, 1900-tal
623
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Hängen 2st, 18k vitguld
624
Hängen 2st, 18k vitguld
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
625
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Taklampa, 1950-tal
626
Taklampa, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK