Lowest lot number
Final bid4,000 SEK
Est1,500 SEK
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Golvur, gustavianskt, 1800-talets början
Final bid500 SEK
Est2,500 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, empirestil, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Spelbord, rokoko, 1700-talets andra hälft
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Barskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, 1800-talets slut
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Golvspegel, nyrokoko, 1800-talets senare del
Final bid6,000 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Golvhylla, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Skänk med skrivklaff, gustaviansk, 1800-tal
Final bid9,800 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, Norells
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöblemang 6 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar 3st, Leksandsstolen, 1900-talets slut
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK
Himmelsäng, 1800-talets slut
Final bid12,500 SEK
Est2,500 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Hawaii", Pethrus Lindlöf, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vagga, allmoge, daterad 1872
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Altanmöbel 3 delar, 19/2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Altanmöbel 6 delar, Hugo Lundahl, Stockholm, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Damarbetsbord, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffbord, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1786
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, Ferdinand Lundqvist, Stockholm, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Pelarbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK