Soffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Hyllsystem, Olof Pira, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, empire, 1800-talets början
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bord, rokoko, 1700-tal
Bord, rokoko, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, rokoko, 1700-tal
Stolar 3st, rokoko, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, "34T", Nässjö Stolfabrik
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
Nattduksbord ett par, jugend, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Stolar ett par, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Pardörrar, allmoge, Norge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1796
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1836
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Väggvitrinskåp, 1800-talets slut
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöbel 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, gustavianska, 1800-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Golvur, allmoge, 1800-tal
Golvur, allmoge, 1800-tal
Final bid2,700 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Samspel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Gamla Berlin", Carl Malmsten
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Pardörrar med karm, 1900-tal
Pardörrar med karm, 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Sekretär, 18/1900-tal
Sekretär, 18/1900-tal
Est800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Hurtsskrivbord, 18/1900-tal
Hurtsskrivbord, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Hylla, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, "Britta", Evald Melander, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Skrivskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1849
Skåp, allmoge, daterat 1849
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 2000-tal
Fåtöljer ett par, 2000-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Sybord, 1800-talets senare del
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Blombänk, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, allmoge barock, daterat 1762
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK