Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Karmstol, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Sidobord 3st, 19/2000-tal
Sidobord 3st, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Soffbord, HMB Möbler, Rörvik, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Hallmöbel med spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Sjömanskista, omkring år 1900
Sjömanskista, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Förningskärl, allmoge, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Monterskåp, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Överskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1778
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lådfack, 1900-tal
Lådfack, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Marmorskiva till rokokobyrå, 1700-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Stolar 3st, senbarock, 1700-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Biljardbord för bordsplacering, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Väggvitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
464
Skänk, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, Kinnarps, daterat 1950
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
Parksoffa, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsbänk, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
469
Parksoffa, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
470
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
472
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, daterat 1844
473
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, empirestil, 1900-talets första hälft
474
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
475
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Köpmansdisk, 1900-talets första hälft
476
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK