Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Golvur med Stjärnsundsverk, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est4,000 SEK
Salongsbord, Louis XVI stil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Mössbord, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
Bord, rokoko, 1700-tal
Bord, rokoko, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1841
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Stol, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid2,800 SEK
Est6,000 SEK
Golvur, allmoge, Jämtland, daterat 1810
336
Final bid10,000 SEK
Est20,000 SEK
Sybord, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Taburett, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Vippbord, 1800-talets början
Vippbord, 1800-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Partnerdesk, 1900-tal
Partnerdesk, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
343
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Sideboard, Erik Wörtz för IKEA, 1960-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1832
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Prime", Jahn Aamodt för Conform
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Prime", Jahn Aamodt för Conform, 2012
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
Bokskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est4,000 SEK
Vitrinskåp, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Cafébord, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, daterat 1983
Final bid100 SEK
Est1,500 SEK
Pallar 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, 1900-talets början
Bokhylla, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Stapelstolar 7st, "Orkesterstolen", Sven Markelius för Bodafors
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Stapelstolar 8st, "Orkesterstolen", Sven Markelius för Bodafors
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1788
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, omkring år 1900
Vitrinskåp, omkring år 1900
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, Woodpoint, 1900-talets senare del
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Stol, allmoge rokoko, 1800-talets första hälft
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, allmoge, Dalarna, 1800-talets första del
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds Möbelfabrik, 1950/60-tal
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1840
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Parkbänksgavlar ett par, Skoglund & Olsson, Gefle, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Sideboard, "Korsör", IKEA, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Hallmöbel, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK