Järnsäng, omkring år 1900
Järnsäng, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Profil", Folke Ohlsson för DUX
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1803
Golvur, allmoge, daterat 1803
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bord med fällskivor, 1800-talets senare del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1950/60-tal
Fåtölj, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1917
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Soffa, Louis XVI stil, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöblemang 6 delar, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid8,200 SEK
Est2,000 SEK
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1834
Kista, allmoge, daterad 1834
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Divan, 2000-tal
Divan, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp 3st, IKEA, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glas 16 delar, Finland
Glas 16 delar, Finland
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid2,700 SEK
Est500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Smycken 2 delar
Smycken 2 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Parti svenska öringar i silver
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tubkikare, Kowa Spotting Scope TS-601
Final bid2,500 SEK
Est800 SEK
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK
Hängen 7st, 18k
Hängen 7st, 18k
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Gunnar Norrman (1912-2005)
Gunnar Norrman (1912-2005)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ytterfoder 3st, bl.a. Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lergods 2 delar, Nittsjö
Lergods 2 delar, Nittsjö
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Figuriner 15st
Figuriner 15st
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Takkedja till ljuskrona, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Äggterriner med lock 3st, bl.a. Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Ilja Repin, kopia efter
Ilja Repin, kopia efter
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 15st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 5st, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 15st
Träskurna hästar 15st
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
Rättvikshästar 3st
Rättvikshästar 3st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 22st
Träskurna hästar 22st
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Kaffeservsidelar, "Maria", Rosenthal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Flaskschatull, 1800-tal
Flaskschatull, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Nabot Törnros (1878-1914)
Nabot Törnros (1878-1914)
Est400 SEK
Konstglas 4 delar
Konstglas 4 delar
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Kåsor 3st, samearbeten, bl.a. 1940-tal
1132
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Per-Erik Böklin
1133
Per-Erik Böklin
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Handväskor 2st, Michael Kors
1134
Handväskor 2st, Michael Kors
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Urna med lock, Suzanne Öhlen för Rörstrand
Final bid400 SEK
Est500 SEK