Karmstolar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Gungstol, Edsbyverken, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tallrikshylla, 1900-tal
Tallrikshylla, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, Stolab, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kista, barockstil, 1900-tal
Kista, barockstil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Möblemang 5 delar, 19/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Solstolar 3st samt pall, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Altanmöbler 5 delar
Altanmöbler 5 delar
Final bid6,200 SEK
Est800 SEK
Stolar 6st, barockstil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdssoffa, 19/2000-tal
Trädgårdssoffa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Eldriven positionsstol, Hjort Knudsen, Danmark
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par samt karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Balkongmöbel 3 delar, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöblemang 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Överskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Sänggavel, 1800-talets senare del
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Spegel, sengustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fällstolar ett par, Uno Åhren för Gemla, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Rakmöbel, 1800-talets senare del
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Blombänk, jugend, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Orgelpall, omkring år 1900
Orgelpall, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Lådfack, tidigt 1900-tal
Lådfack, tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsvyverken
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, "Tallåsenstolen", Jan Hallberg, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Möbler 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1832
Golvur, allmoge, daterat 1832
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Sängram, "Ulla", Bruno Mathsson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, Göran Malmvall
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft
Byrå, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bord, jugend, tidigt 1900-tal
Bord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, Bellman-modell, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, IRE, 1950-tal
Fåtölj, IRE, 1950-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fällstolar 4st, 19/2000-tal
Fällstolar 4st, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Bockbord, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, art deco stil, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK