Lowest lot number
Dictaphone modell S11, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Edison Utility Shaver, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Förvaringspall, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kontorsstol, Kinnarp
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord 2st, jugend, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Poudreuse, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bryggarstolar för dockor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Industristol, The Toledo Metal Furniture Company, Ohio, USA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Korgstol, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel med konsol, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fållbänk, allmoge, daterad 1835
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bordsskiva, 18/1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Orgelpall, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Lampbord, sengustaviansk stil, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Gungstol, Thonet-modell, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Balansstol, Swopper
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Pall, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Reinar Wikström (1924-1999)
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Sven Holm
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Stig Östman
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stig Östman
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Figuriner 6st, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid900 SEK
Est800 SEK
John Österlund
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ola Billgren (1940-2001)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Parti silversmycken
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Guldföremål 9st, 18k
Final bid37,000 SEK
Est30,000 SEK
Figurin, Japan, 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Est500 SEK
Dockor 2st, Heubach, Tyskland, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fiskerullar 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ring i 14k
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Lyktstolpe, Louis Poulsen, Danmark
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Glas 2 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK