Ola Billgren (1940-2001)
Ola Billgren (1940-2001)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bok, "Museum för Naturvetenskap, Konst och Historia", tryckt Stockholm 1835
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid3,600 SEK
Est2,500 SEK
Glasservisdelar, "Rhapsody", Sven Palmqvist för Orrefors
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
Madeleine Pyk (f.1934)
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Måsen"
Servisdelar, "Måsen"
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, empirestil, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Glas 10 delar
Glas 10 delar
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Träskurna figurer 3st
Träskurna figurer 3st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Figurin, 1900-tal
Figurin, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Linea Zero, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Brons 6 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est800 SEK
Bestickuppsättning 72 delar, "Antwerpen", WMF
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Yrjö Edelmann (f.1941)
Yrjö Edelmann (f.1941)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Vaser 3st, "Coquille", Paul Kedelv för Flygsfors
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Vas, Bertil Vallien för Boda
Vas, Bertil Vallien för Boda
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stolar 3st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bryggarstolar 5st, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsstolar ett par, troligen Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets första del
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Pardörr med ljusinsläpp, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Satsbord 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsbord, 1900-tal
Trädgårdsbord, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdsmöbler 4 delar
Trädgårdsmöbler 4 delar
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
Möbler 3 delar, Leksandsmodell
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets senare del
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Golvur, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK