Badkarssoffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
Stolar 4st samt karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1969
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Lyktstolpe med hus, Bohus Mekaniska Verkstad, omkring år 1900
Final bid6,600 SEK
Est5,000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Biblioteksbord, 1920/30-tal
Biblioteksbord, 1920/30-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Lådfack, 1900-talets första del
Final bid2,300 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Affärsdisk, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Slettvoll, 2000-tal
Soffa, Slettvoll, 2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Kista, allmoge, Dalarna, daterad 1868
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Gunghäst, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets första del
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Golvspegel, Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
Motorcykel, REX
Motorcykel, REX
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Motorcykel, Maraton
Motorcykel, Maraton
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
Moped, Fram, 1950/60-tal
Moped, Fram, 1950/60-tal
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Pelarbord, naturalistisk stil, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Hylla, Pira, 1960-tal
Hylla, Pira, 1960-tal
Final bid400 SEK
Est2,000 SEK
Spegel, sengustavianskt Stockholmsarbete av Jonas Frisk
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Sekretär för barn, 1800-tal
Sekretär för barn, 1800-tal
Final bid4,800 SEK
Est1,000 SEK
Bordsmonter, omkring 1900-talets mitt
470
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, 1930/40-tal
471
Soffbord, 1930/40-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
478
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, tidigt 1800-tal
485
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lekhäst, 1900-talets början
Lekhäst, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Einar Forseth, "Gazell", ALP Lidköping
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Spegel, 18/1900-tal
Spegel, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Voula Kereklidou (f.1952)
Voula Kereklidou (f.1952)
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Beverloo Corneille (1922-2010)
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Gösta Gummesson 1928-2012
Gösta Gummesson 1928-2012
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Gösta Gummesson 1928-2012
Gösta Gummesson 1928-2012
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Herrarmbandsur, Longines, Ti
Herrarmbandsur, Longines, Ti
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Ljuslyktor 5st, Royal Krona
Ljuslyktor 5st, Royal Krona
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK