Golvur, rokoko, 17/1800-tal
Golvur, rokoko, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slagbord, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Bord, sengustavianskt, 1800-talets början
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, Gastone Rinaldi, Italien
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Fåtölj, Horsnaes, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Parksoffa, Byarum, 19/2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Cafébord, tidigt 1900-tal
Cafébord, tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Parkbänksgavlar ett par, Norra Hammar, tidigt 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Parkbänksgavlar ett par, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdssoffa, 18/1900-tal
Trädgårdssoffa, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Hörnskåp, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Hylla i 2 sektioner, "Niklas", Rutger Andersson för IKEA
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, 1930/40-tal
Soffbord, 1930/40-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, art deco, 1920/30-tal
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Läsbord, Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st ,allmoge, 1800-tal
Stolar 4st ,allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, gustaviansk stil, Västgöta Möbelindustri, Tibro
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, 19/2000-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, Gastone Rinaldi, Italien
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, Sverige, 2007
Matbord, Sverige, 2007
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Piedestal, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
Byrå, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Hylla/fack, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Däckstol med pall, "Heidelberg", Classic Garden
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Panel, renässans, 1600-tal
Panel, renässans, 1600-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
Bord, allmoge barock, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Karmstol, omkring år 1900
Karmstol, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skänk, senempire, omkring 1800-talets mitt
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fällbord, 1800-talets första första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, Thonet-modell, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Säng, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK