Lowest lot number
304
Väggskåp, allmoge, daterat 1782
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
Fåtölj, modell 91, Svend Skipper, Danmark, 1950/60-tal
Final bid5,600 SEK
Est8,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, 1780-tal
Final bid9,000 SEK
Est8,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid6,400 SEK
Est3,000 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Karmstol, allmoge, södra Sverige, daterad 1794
Final bid7,000 SEK
Est2,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Hörnkärlhylla, allmoge, 17/1800-tal
Final bid12,000 SEK
Est4,000 SEK
Hednabord, allmoge, 1800-tal
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Serveringsvagn, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds möbelfabrik, 1960-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, rokoko, 1700-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Öronlappsfåtölj, Halvor Bakke för Signature Collection, Norge
Final bid1,400 SEK
Est5,000 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, Stockholmsarbete i senbarock, 1700-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
Soffa, "Lindegård", Carl Malmsten, 1940/50-tal
Final bid600 SEK
Est4,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid25,000 SEK
Est5,000 SEK
Pelarbord, allmoge, Västerbotten, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Est3,000 SEK
Stol, barock, 16/1700-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Golvur, Stjärnsund, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Geridong, empirestil, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Stolar 4st, varav 3st gustavianska Stockholmsarbeten
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Stolar 4st, "Garmi", Nils Jonsson för Troeds
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Pelarbord, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Etagebord, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid5,000 SEK
Est2,500 SEK
Urna med piedestal, Höganäs, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, "Moment", Niels Gammelgaard för IKEA
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Stolar 4st, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid4,800 SEK
Est3,000 SEK
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786
Final bid1,700 SEK
Est4,000 SEK
Bord, allmoge barock, daterat 1847
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Stolar ett par, "Step", Mac Stopa för Tonon, Italien
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bankett, Karl Johan stil, 1900-talets början
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Kontorsstol, England, 1900-talets senare del
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Gondol", Gillis Lundgren för IKEA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Piedestal, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Parbord, Lysberg & Hansen, Köpenhamn
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Mingo", Yngve Ekström för Swedese
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, 1940-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK