Affisch, Miró
Affisch, Miró
Slutpris300 SEK
Serveringssked i silver, C.G.Hallberg, Stockholm
Slutpris400 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Slutpris1 000 SEK
Ljuslykta, Orrefors
Ljuslykta, Orrefors
Slutpris100 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1951
Slutpris1 300 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1952
Slutpris1 400 SEK
Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1953
Slutpris1 200 SEK
Vas i sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Ljusstake, Gunnar Ander för Ystad Metall
Slutpris300 SEK
Dalahäst, 1900-talets början
Dalahäst, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Vette, 1900-tal
Vette, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Peter Dahl
Peter Dahl
Slutpris400 SEK
John Bauer, efter
John Bauer, efter
Slutpris6 000 SEK
Herrarmbandsur, Certina, New Art
Slutpris900 SEK
Träskurna figurer 2st, J.Blanck, Rättvik
Slutpris200 SEK
Schatull 2st, bl.a. Frankrike, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Brodyrer 2st, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Okänd konstnär, Ryssland
Okänd konstnär, Ryssland
Slutpris500 SEK
Adolf Melin (1880-1958)
Adolf Melin (1880-1958)
Slutpris700 SEK
Trappmatta
Trappmatta
Slutpris100 SEK
Skedar 5st, sterlingsilver, Danmark
Slutpris1 300 SEK
Lampskärm, "Gröna Fåglar", firma Svenskt Tenn
Slutpris600 SEK
Broscher 2st
Broscher 2st
Slutpris1 900 SEK
Handväskor 2st, Mulberry, England
Slutpris900 SEK
Rakknivset, Erik Anton Berg, Eskilstuna, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Textilt handtryck, "Rabarber", Jobs, Leksand
Slutpris600 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Slutpris500 SEK
Möblemang 11 delar, Brafab
Möblemang 11 delar, Brafab
Slutpris2 500 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Hatthylla, omkring år 1900
Hatthylla, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Bestickschatull, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Spegelbyrå, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Kista, barock, 1700-tal
Kista, barock, 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
Stolar 3st, 1800-tal
Stolar 3st, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Fåtölj, "Oscar", Carl Malmsten
SlutprisInga bud
Skänk, 1900-tal
Skänk, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1958
Slutpris1 200 SEK
Soffbord, "Palett", Yngve Ekström, 1950-tal
Slutpris2 900 SEK
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Piedestaler 2st, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Nattduksbord ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Bokhylla med skrivklaff, Carl Malmsten
Slutpris200 SEK
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Bord, delvis barock
Bord, delvis barock
Slutpris700 SEK
Pall, rokokostil, 18/1900-tal
Pall, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK