Figurin, "Napoletansk fiskarpojke", Gustafsberg, 1900-talets första hälft
1154
Slutpris500 SEK
Skulptur, "Odalisk", Gustavsberg, 1919
1155
Slutpris700 SEK
Smycken 7 delar, 18k
1156
Smycken 7 delar, 18k
Slutpris5 000 SEK
Paraplyställ, C.T.Impero, daterat 1914
1157
Slutpris600 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Färglagt kopparstick, "Dedies a monsieur..", 1800-tal
1171
Slutpris300 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. John Gudmunds
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 000 SEK
Skulptur, samtida
Skulptur, samtida
Slutpris300 SEK
Skulptur, daterad 1976
Skulptur, daterad 1976
Slutpris500 SEK
Figuriner 4st, "Hummel", Goebel
Slutpris800 SEK
Matservisdelar, "Mimosa", Berit Ternell för Gefle
Slutpris400 SEK
Litografiska blad 5st, Wright
Litografiska blad 5st, Wright
Slutpris200 SEK
Dalahästar 5st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Porslin 2 delar, Kina
Slutpris1 000 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Fönster, 17/1800-tal
Fönster, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Takplafond, "Plafo", Luxus, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Bordslampa, Murano, Italien
Bordslampa, Murano, Italien
Slutpris500 SEK
Glasservisdelar, "Diamant", Kosta
Slutpris800 SEK
Guldsmycken 2 delar
Guldsmycken 2 delar
Slutpris1 300 SEK
Sigurd Rompza
Sigurd Rompza
Slutpris100 SEK
Matservisdelar, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Kristall 2 delar, Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris800 SEK
Serveringsskålar 2st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris700 SEK
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Bruno Liljefors, kopia efter
Bruno Liljefors, kopia efter
Slutpris700 SEK
Silver 12 delar
Silver 12 delar
Slutpris4 200 SEK
Silver 13 delar
Silver 13 delar
Slutpris3 600 SEK
Silver 5 delar
Silver 5 delar
Slutpris2 600 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Tavlor med vasaloppsmedaljer 2st
Slutpris8 800 SEK
Olivkrus, 1900-tal
Olivkrus, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Kuddar ett par
Kuddar ett par
Slutpris400 SEK
Fickbarometer, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
Smycken 5 delar
Smycken 5 delar
Slutpris1 000 SEK
Vägghylla, Hans Agne Jakobsson, Åhus AB, 1950-tal
Slutpris1 200 SEK
Bengt Lindström
Bengt Lindström
Slutpris400 SEK
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Erik Heybroek
Erik Heybroek
Slutpris300 SEK
Folke Ricklund (1900-1986)
Folke Ricklund (1900-1986)
Slutpris1 000 SEK
Moccaskedar 12st, silver, GAB
Moccaskedar 12st, silver, GAB
Slutpris400 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Smycken 6 delar, 18k
Slutpris1 900 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Slutpris500 SEK
Hjördis Breide
1221
Hjördis Breide
Slutpris100 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Slutpris500 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Slutpris200 SEK
Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Slutpris100 SEK