Harry Wichmann (f.1916)
Harry Wichmann (f.1916)
Slutpris600 SEK
Herrarmbandsur, Lagonda, V.M.
Herrarmbandsur, Lagonda, V.M.
Slutpris200 SEK
Väktarur, omkring år 1900
Väktarur, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris3 000 SEK
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Askfat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Stolar 4st, 2000-tal
Stolar 4st, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Handknuten matta, Guldafghan
Handknuten matta, Guldafghan
Slutpris400 SEK
Ullmatta, Alpujarrena, Spanien
Slutpris100 SEK
Fickur 4st, mestadels silver
Fickur 4st, mestadels silver
Slutpris1 500 SEK
Bordslampa, Tiffanystil, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Porslin 4 delar
Porslin 4 delar
Slutpris100 SEK
Himmelsglob, Columbus, Johannes Reim
Slutpris500 SEK
Kandelabrar ett par, Hedemora, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Ytterfoder 3st
Ytterfoder 3st
Slutpris300 SEK
Silver 24 delar
1248
Silver 24 delar
Slutpris1 800 SEK
Teskedar 12st, silver, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Kaffeservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris400 SEK
Dryckeskärl, Kalevala Koru, Finland
Slutpris300 SEK
Textil, "Folklore", Eva Jobs, Leksand
Slutpris1 700 SEK
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Glas 6 delar, Ulrica Hydman Vallien för Kosta
Slutpris600 SEK
Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Porslin 4 delar
Porslin 4 delar
Slutpris600 SEK
Porslin 4 delar
Porslin 4 delar
Slutpris600 SEK
Dekorstolpar ett par, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Slutpris400 SEK
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
1267
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Silver 15 delar, bl.a. "Tornedal"
Slutpris1 200 SEK
Vägglampor ett par, Armaturhantverk, Tibro
Slutpris800 SEK
Dalahäst, Grannas, A.Olsson
1270
Dalahäst, Grannas, A.Olsson
Slutpris1 400 SEK
Keramik 5 delar
1271
Keramik 5 delar
Slutpris600 SEK
Bordslampa, tidigt 1900-tal
1272
Bordslampa, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Halsband i sterlingsilver
1273
Halsband i sterlingsilver
Slutpris800 SEK
Halsband i sterlingsilver, Mexiko
1274
Slutpris1 000 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Damcykel, Fram AB, Uppsala, 1900-talets början
1276
Slutpris4 600 SEK
Näsduk, Olympisa Spelen, Helsingfors, 1940
1277
Slutpris400 SEK
Vägglampa, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Spark, omkring år 1900
1279
Spark, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Leksakslastbilar 9st, LEGO
Leksakslastbilar 9st, LEGO
Slutpris1 000 SEK
Porslin 4 delar
1281
Porslin 4 delar
Slutpris600 SEK
Stort väggur, Westerstrand
1282
Stort väggur, Westerstrand
Slutpris600 SEK
Ljusstakar 4st, Frankrike, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Badrumslampor 2st, bl.a. Sigvard Bernadotte
1284
Slutpris200 SEK
Keramik 4 delar
Keramik 4 delar
Slutpris200 SEK