Vägglampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Filbunksskålar 10st, 18/1900-tal
912
Slutpris1 000 SEK
Servisdelar, Nittsjö
Servisdelar, Nittsjö
Slutpris1 200 SEK
Maja Fjaestad (1873-1961)
914
Maja Fjaestad (1873-1961)
Slutpris900 SEK
Servettringar 12st, silver, Ceson
Slutpris1 200 SEK
Mummaglas 2st, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Servisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Bokstöd ett par, samtida
Bokstöd ett par, samtida
Slutpris200 SEK
Bordslampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris600 SEK
Figuriner 2st, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris500 SEK
Tekoppar med fat 11st, "Domnarvet", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Herrarmbandsur, SAAB
Herrarmbandsur, SAAB
Slutpris1 700 SEK
Manschettknappar ett par, sterlingsilver
924
Slutpris1 000 SEK
Dalahästar 2st, bl.a. Grannas, A.Olsson
925
Slutpris1 400 SEK
Bordslampa, Anna Lisa Thomsson för Ekeby
Slutpris1 100 SEK
Halsband i förgyllt silver
927
Halsband i förgyllt silver
Slutpris600 SEK
Skrin i silver, GAB, 1927
928
Skrin i silver, GAB, 1927
Slutpris3 400 SEK
929
Slutpris700 SEK
Bok, Svenskt Silversmide - Fredrik 1:s stil 1700-1780
Slutpris200 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Slutpris800 SEK
Bojaner med lock ett par, Kina, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Skulptur, modern tillverkning
Skulptur, modern tillverkning
Slutpris1 100 SEK
Ölglas 14st, Lasse Åberg
Ölglas 14st, Lasse Åberg
Slutpris700 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Halsband, sterlingsilver, Lars Wallin
939
Slutpris1 200 SEK
Färglagda kopparstick 4st, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Ljusstake i sterlingsilver, Stockholm, daterad 1968
Slutpris500 SEK
Halsband och armband, sterlingsilver
Slutpris400 SEK
Pendelur, empirestil, tidigt 1900-tal
943
Slutpris500 SEK
Tumlare 4st, silver, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Skrivbordsset 6 delar, Gusums Bruk
945
Slutpris600 SEK
Erkers Marie Persson
Erkers Marie Persson
Slutpris800 SEK
Trombon, Amati Kraslice, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Matservisdelar, "Royal Garden", Lars Wallin för Fyrklövern
Slutpris1 900 SEK
Takkrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Te- och kaffeservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Slutpris600 SEK
Ytterfoder, Maggie Wibom för Bo Fajans
Slutpris200 SEK
Herrarmbandsur, Seiko
Herrarmbandsur, Seiko
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Ljuslyktor 6st, "Eternell", Ove Elven för Orrefors
955
Slutpris700 SEK
Sigill i brons
Sigill i brons
Slutpris300 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
957
Slutpris300 SEK
Pastejkniv i silver, 1884
Pastejkniv i silver, 1884
Slutpris400 SEK
Staffan Igelström
Staffan Igelström
Slutpris1 400 SEK
Servisdelar, Unicorn Table ware, England
Slutpris400 SEK